Ogłoszenia Duszpasterskie – 31.03.2024 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 Ogłoszenia Duszpasterskie – 31.03.2024 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Chrystus Zmartwychwstał! On jest Drogą, Prawdą i Życiem!
Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca.
Radość Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego jest rozciągnięta na osiem dni – Oktawę Wielkanocy, kończącą się w następną niedzielę – Niedzielę Bożego Miłosierdzia do której przygotowujemy się przez Nowennę.

2. Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte wg porządku niedzielnego. Ofiara z Poniedziałku jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, z puszki przy św. Antonim na KUL.

3. Bóg zapłać za na jałmużnę wielkopostną. Pozyskane środki zostaną przekazane Caritas.

4. Ofiara z Niedzieli Wielkanocnej przeznaczona jest na Utrzymanie Kurii Metropolitalnej, Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie i ubezpieczenie parafii.

5. Podziękowanie za przygotowanie Ciemnicy i Grobu, szczególnie pani Mieczysławie i wszystkim ofiarodawcą na kwiaty. Podziękowanie wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgiczną Wielkiego Tygodnia – Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Scholi, oraz innym dbającym osobom o dobro parafii.

6. Podziękowanie strażakom z OSP Miękinia oraz OSP Nowa Góra za wartę przy Grobie Pański.

7. W środę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujące się do I Komunii na spotkanie po Mszy g. 18:00.

8. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafianom z Nowej Góry: Ewa Kłosowska, Alicja Godyń, rodziny: Achtelik, Pachytel, Motyl, Łabaj, Suchoń, Pacura, Gaweł. Złożono ofiarę 280zł

Na przyszły tydzień zapraszamy kolejną grupę z Nowej Góry: Gleń, Foryś, Kulis, Bobrowska, Zawierucha, Mazur, Gleń, Chudziak, Chucherko, Chucherko, Kocjan.

9. Dzisiaj po Mszy o Mszy o godzinie 11:00 rozdanie symbolicznych nagród za Konkurs Palm. Komisja wybrała palmy, kolejno od I miejsca: Szymon Drożdż, Szymon, Radosław, Stefan Kwaśniewski, Maja, Jakub Kwaśniewski. Estetyka: Jakub Komenda, Antoni Dybał, Natalia Osika. Wybór młodzieży: Kuba Kwaśniewski, oraz wyróżnione Ola Wójcik, Kamil, Michał Kot, Ola Wikiera i inni.

Dziękujemy za pozostawione palmy do świątecznego wystroju kościoła.

10. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. Życzenia wraz z błogosławieństwem pasterskim Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego.

12. I Piątek miesiąca, spowiedź od 17:30.