Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.05.2021 /Uroczystość Najświętszej Trójcy/

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, Wtorek – św. Justyna.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze święte w Boże Ciało: 07:00, 09:00 (z uroczystą Procesją) i 18:00.

Na procesję zapraszamy dzieci sypiące kwiatki i z dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

Prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji przez Straż Pożarną.

Ołtarze i trasa procesji w dotychczasowych miejscach.

Prosimy o przystrojenie domów i trasy procesji. Zapraszamy panów do niesienia baldachimu.

Za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W czasie Oktawy Bożego Ciała – procesja wokół kościoła.

3. Nabożeństwa Czerwcowe – w ciągu tygodnia i w niedzielę z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu, recytowane po Mszy świętej wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w Piątek od godziny 17:00. Dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają 9 Pierwszych Piątków Miesiąca.

5. Odwiedziny chorych w I sobotę od godz 08:30, prosimy zgłaszać osoby chętne w zakrystii.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy o godzinie 7:00 – zmianka tajemnic Różańca.

7. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie remontu kuchni na plebanii a w Boże Ciało na budownictwo sakralne.

8. Dziękujemy III grupie ze Stawisk za posprzątanie naszej świątyni: Barbara, Bolesław Dura, Grażyna, Andrzej Wiśniewski, Zdzisława Chechelska, Anna Jastrzębska, Katarzyna Wójcik, Anna Chechelska, Jarosław Kłosowski, Waldemar Święszek, Barbara Chechelska. Do ofiary 480zł dołączyli się: Stanisława Grondal, Wiesława Święszek, Teresa Święszek, Henryka Wójcik, Agnieszka Chochół, Wanda Chechelska, Krzysztof Wójcik, Zofia Jastrzębska.

Na przyszły tydzień zapraszamy I grupę z Czernej: Ciombor, Godyń, Parandyk, Buchwald, Kurdziel, Nawara, Woźniak, Nowak, Godyń, Godyń, Kurdziel, Kurdziel, Parandyk.

9. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.