Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.04.2023  /  4 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.04.2023  /  4 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj o godzinie 15:30 pierwsze Nabożeństwo Majowe ku czci NMP z procesją. Prosimy o Baldachim i zapraszamy Dzieci sypiące kwiatki i z dzwonkami.

Majówki w niedziele o godzinie 15:30 w tygodniu o 17:30.

Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i rodziców przygotowujących się do Bierzmowania, I Komunii świętej i Rocznicy Komunii.

2. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W ciągu całego tygodnia pragniemy modlić się o nowe powołania.

Pragniemy modlić się również o pokój na świecie i o urodzaje.

3. Za tydzień I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

Po porannej Mszy zmianka Tajemnic różańcowych.

Papieska Intencja modlitwy na Maj 2023: Za ruchy i grupy kościelne – Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

4. Kalendarz Liturgiczny: Poniedziałek: św. Józefa, rzemieślnika, Wtorek: św. Atanazego,

Środa – 03.04. – Uroczystość M.B. Królowej Polski. Msze św. w tym dniu Msze święte o godzinie: 07:00, 09:00 (Msza święta za Strażaków ), 11:00 i 16:00.  Nabożeństwo Majowe 15:30.

Czwartek: św. Floriana, męczennika, Piątek: św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Sobota: święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

5. Zaproszenie Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę, która będzie miała miejsce w niedzielę 14.05.2023. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce. Pełny tekst zaproszenia w Gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii.

6. I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00 do Nabożeństwa Majowego.

7. I Sobota miesiąca – odwiedziny chorych w sobotę od godziny 08:30.

8. Dziękujemy IX grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni i złożona ofiarę 250zł: Fitek, Kurdziel, Kawala, Pałka.

Na przyszły tydzień zapraszamy X grupę z Nowej Góry: Mazur, Szczurek, Gędłek, Kawala, Florkowska, Szumański, Lelek, Standera, Woch.

9. Panie przygotowujące I Ołtarz na Boże Ciało od tego roku rezygnują. Dziękujemy za 40 lat przygotowań.

Proszę aby w tym miejscu nadal przygotować I Ołtarz. Do przygotowania zapraszam wiernych z innych rejonów parafii, Różę Różańcową lub inna Wspólnotę. Równocześnie proszę o pomoc w przygotowaniach kolejnych Ołtarzy na Boże Ciało.

10. W najbliższą niedziele – 07.05.2023 OSP w Nowej Górze organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek przed każdą Mszą Św. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu sprzętu.

11. Krzeszowickie Centrum Zdrowia zapraszamy do punktu pobrań materiału do badań laboratoryjnych w budynku Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Nowej Górze ul. Krakowska 6. Punkt będzie czynny w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7:30 do 9:30. W punkcie pobrań w Nowej Górze będzie można zrealizować zarówno badania zlecone przez wszystkich lekarzy Krzeszowickiego Centrum Zdrowia, jak również badania odpłatne.