Ogłoszenia Duszpasterskie – 29.05.2022 7 Niedziela Wielkanocna UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Ogłoszenia Duszpasterskie – 29.05.2022  7 Niedziela Wielkanocna

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W naszej Parafii dzisiaj – I Komunia Święta na Mszy o godzinie 11:00.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godzinie 11:00. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu”.

Cały najbliższy tydzień będzie modlitewnym przygotowaniem do tej Uroczystości.

W przyszłą niedzielę również Rocznica I Komunia Święta o godzinie 11:00

3. W Sobotę – Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

O godzinie 18:00 Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

20:00 rozpocznie się połączona z Różańcem uroczysta modlitewna procesja. Początek przy Kaplicy na Sikorowskim. Stacja 2 w Rynku przed Jezusem Frasobliwym. 3 przy Grocie Matki Bożej. 4 w „Ogrojcu”, 5 przed Krzyżem misyjnym, zakończenie w kościele.

!!! W PRZYPADKU DESZCZU NABOŻEŃSTWO o godzinie 20:00 BĘDZIE ODPRAWIONE W KOŚCIELE /bez procesji.

4. Kalendarz liturgiczny: Wtorek – święto Nawiedzenia NMP, Środa – św.. Justyna, Piątek – świętych Karola Lwangi i Towarzyszy.

5. Spowiedź przed Odpustem, na I piątek oraz dla dzieci i rodzin dzieci I Komunijnych – w piątek o godzinie 17:00.

6. Odwiedziny chorych – sobota od godziny 08:30. Prosimy zgłaszać chorych.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za posprzątanie i wystrój kościoła.

Na przyszły tydzień zapraszamy rodziców dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii świętej.

8. W zakrystii do nabycia – Gość Niedzielny.