Ogłoszenia Duszpasterskie – 29.01.2023 /4 niedziela zwykła/

1. Kalendarz Liturgiczny: Wtorek – św. Jana Bosko, Czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze z poświęceniem gromnic o godzinie 09:00 i 18:00. W tym dniu przypada 27 Dzień Życia Konsekrowanego, składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Po Mszy o godzinie 18:00 Adoracja N. Sakramentu i biblijne rozważanie.

2. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Dziękujemy parafianom, że po okresie pandemii w końcu mogliśmy poświęcić Wasze domy i wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców. Dziękujemy za pomoc w uzupełnieniu dokumentacji kartoteki parafialnej. Dziękujemy za miłe chwile spędzone w domach parafian. Dziękujemy za złożone ofiary, które w znaczącej części zostały przekazane do Kurii w Krakowie na różne niezbędne dzieła.

Dla osób nie mogących przyjąć księdza, będzie w niedzielę 05.02.2023 o godzinie 11:00 sprawowana Msza święta za parafian, można wtedy wrzucić w kopercie dane członków rodziny faktycznie zamieszkującej dom.

3. Dziękujemy II grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni: Barbara Gleń, Józef Gleń, Andrzej Pałka. Do ofiary 200zł dołączyli się: Stanisława Kot, Władysława Kurdziel.

Na przyszłą sobotę zapraszamy III grupę z Czernej: Łyko, Mosur, De Ville, Gędłek, Piekarczyk, Wókcik, Ornacki

!!!Bardzo prosimy o aktualizację obecnie mieszkających sąsiadów aby dopisać Ich do pomocy w sprzątaniu kościoła.

4. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Oddzielnie szkło, plastik. Kontenery są opisane.

Biodegradowalne a zwłaszcza przemarznięte chryzantemy składamy bez doniczek! Na końcu parkingu.

5. Rozpoczynamy czas ferii zimowych – Msze święte będą sprawowane: poniedziałek, wtorek rano w pozostałe dni o godzinie 18:00. Kancelaria parafialna czynna w środę i czwartek po wieczornej Mszy. W sprawach nagłych codziennie , bezpośrednio po Mszy świętej.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież na wakacyjną kolonię w Sopocie

Uczestniczyć mogą dzieci w wieku od 7 do 16 roku życia.

Termin 17 – 29 lipca 2023. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej. Całkowity koszt z dojazdem, wyżywieniem i zamieszkaniem pod opieką księdza i wychowawców wynosi 1.200zł Zapisy przez Internet. Zostało już tylko kilkanaście wolnych miejsc.

7. Nasza parafia włącza się do Akcji „PACZKA DLA UKRAINY” – szczegółowe informacje na stronie internetowej i w gablocie. Paczka o wymiarach około 41x38x64, nie powinna przekraczać 15 kg. Zawartość: żywność z długim terminem przydatności, np. makaron, ryż, konserwy, cukier, herbata, kawa, artykuły higieniczne i kosmetyczne: mydło, pasta do zębów, chusteczki nawilżone, plastry opatrunkowe, słodycze. Gotowe paczki zanosimy do kancelarii po wieczornej Mszy świętej w tygodniu lub po Mszach niedzielnych.

!!!Nie umieszczamy odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce i innych łatwo psujących.

8. I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:30.

9. I sobota – odwiedziny chorych od godziny 08:30 – prosimy chętnych zgłaszać w zakrystii.

10. Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godzinie 07:00 zmianka tajemnic Różańca. Intencja na Luty: „Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

11. W niedzielę 05.02.2023 zbieramy na Pomoc dla Zosi Pająk. Dołożyliśmy „cegiełkę” pomocy ratując chorego na SMA Oliwierka. Teraz 10 milionów złotych potrzeba dla Zosi. Przy okazji zbiórki zapraszamy na kiermasz wypieków przy kościele, można przynieść również własne ciasta i przetwory. Cały dochód przeznaczony na ratowanie dziewczynki.

12. W niedzielę 05.02. katechezy przedmałżeńskie – Krzeszowice, św. Marcin, godzina 16:00.