Ogłoszenia Duszpasterskie – 27.06.2021 /13 niedziela zwykła/

1. Kuria Krakowska informuje, że od dnia 20.06.2021 w Archidiecezji Krakowskiej została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej. Wracamy do kościołów.                          Wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane. Z tego obowiązku może zwolnić jedynie choroba, konieczność opieki nad chorym, czy pobyt w kraju, gdzie nie ma świątyń chrześcijańskich. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii popełniają grzech ciężki – przypomina Katechizm Kościoła Katolickiego.

2. Nabożeństwa Czerwcowe – w ciągu tygodnia i w niedzielę z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu, recytowane po Mszy świętej wieczornej.

3. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza. Wtorek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotr i Pawła. Sobota – św. Tomasza.

4. I Piątek miesiąca, spowiedź od godziny 17:30.

5. I Sobota miesiąca i odwiedziny chory od godziny 08:30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W miesiącu sierpniu nie będzie odwiedzin chorych.

6. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiaj jeszcze ostatni dzień zbiórki dla prześladowanych chrześcijan – skarbonka przy św. Antonim.

7. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski poprosił aby 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem. Zbiórka do puszek przed kościołem.

8. Dziękujemy IV grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni:

Krystyna Smółka, Edward Marcin Mosurek, Monika Maciejowska. Do ofiary 460zł dołączyli: Stanisław Kurdziel, Dorota Kucia, Aniela Gleń, Ceculia Godyń.

Na przyszły tydzień zapraszamy V grupę z Czernej: Godyń, Piórko, Przybyłowski, Gibała, Joniec, Kita, Gleń, Smółka, Bulek, Ostachowski, Godyń, Ostachowski.

9. Dzieciom, młodzieży i wszystkim ciężko pracującym życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy i codziennej modlitwie.

10. W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna w środę po wieczornej Mszy Świętej. W nagłych przypadkach po każdej Mszy świętej w zakrystii.

11. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.