Ogłoszenia Duszpasterskie – 27.02.2022 /8 Niedziela Zwykła/

1. Zgodnie z Komunikatem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski należy przeprowadzić w najbliższą niedzielę oraz w Środę Popielcową zbiórkę środków pieniężnych do puszek z przeznaczeniem na pomoc obywatelom Ukrainy.

Koordynacją działań w związku z wojną na Ukrainie w Archidiecezji Krakowskiej zajmuje się Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Kontakt dostępny całą dobę:
e-mail: ukraina@diecezja.pl  numerem telefonu +48 780 604 584.

Prosimy o zgłaszanie na wyżej wymienione kontakty ilości miejsc gotowych na przyjęcie uchodźców z Ukrainy od osób prywatnych, a także możliwości przekazania darów rzeczowych, czy chęci zaangażowania się w wolontariat.

2. Episkopat Polski prosi aby VIII Niedziela Zwykła, 27 lutego 2022 r. rozpoczęła tydzień ekspiacji za grzechy pijaństwa jako 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i przynagla nas do szczególnej modlitwy o odnowę moralną naszego społeczeństwa o powstanie z wad i nałogów, zwłaszcza z pijaństwa i alkoholizmu. Wynagradzajmy Bogu za grzechy przeciwko cnocie trzeźwości i sami dawajmy przykład trzeźwego życia.

W tym duchu ochotnie podejmijmy decyzję o abstynencji od alkoholu.

Przez cały tydzień i zbliżający się Okres Wielkiego Postu pragniemy modlić się w tej intencji. Abstynencję można podjąć również w intencji Pokoju.

Na bocznym ołtarzy jest włożona księga Trzeźwości.

3. W dzisiejsza niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne.

Trzy kolejne dni przed Środą Popielcową.

Dzisiaj rozpoczęcie wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 12:00.

O godzinie 15:00 zapraszamy na Koronką do Bożego Miłosierdzia za Ukrainę.

W poniedziałek i wtorek Nabożeństwo 40-godzinne będziemy rozpoczynać w godzinę Bożego Miłosierdzia wystawieniem Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy świętej.

4. Wielki Post rozpoczynamy Środą Popielcową. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 06:30, 09:00 i 18:00. Obowiązuje Post Ścisły. W tym dniu drugi dzień zbiórki do puszek na Ukrainę.

5. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – piątki godzina 17:30 i 19:00,

Gorzkie Żale – niedziela godzina 15:00.

Za wspólnotowe odprawienie w kościele tych nabożeństw można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami

6. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00.

7. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca po Mszy o g. 07:00 zmianka tajemnic Różańca.

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, za tydzień, 6 marca po Mszy św. o g. 11.00.

9. Kalendarz liturgiczny: Piątek – święto świętego Kazimierza.

10. Do chorych udamy się w I Sobotę od godziny 08:30, prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

11. Ofiary kolędowe zbierane dla ministrantów i lektorów są w zarządzie Księdza Wikariusza i będą w większości rozdane ministrantom i lektorom propozycjonalnie do ich służenia. Pozostała część pieniędzy zasili kasę ministrancką.

12. W Wielkim Poście puszka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostna z przeznaczeniem dla najuboższych.

13. Dziękujemy XII grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Ewa i Bogusław Bąbka. Ofiara 50zł

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę XIII z Miękini: Rusek, Bodzenta, Wroński, Nowak, Musiał, Koryczan, Lasoń.