Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.12.2022

1. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień radości Bożego Narodzenia a równocześnie święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

2. Wtorek – św. Jana Ewangelisty, Środa – święto Świętych Młodzianków, Piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

3. 31 Grudnia wspomnienie św. Sylwestra, o godzinie 16:00 – Msza dziękczynne z nieszporami na zakończenie roku oraz podsumowaniem duszpastersko – gospodarczym. Nie ma Mszy o godzinie 18:00.

4. Przyszła niedziela – Nowy Rok 2023 i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. I niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu za odmówienie w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu Święty przyjdź” w celu uproszenia Bożej Łaski na cały rok, można zyskać Odpust Zupełny.

Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

W tym dniu przypada 56 Światowy Dzień Pokoju.

5. W zakrystii do nabycia zestaw Kadzidła i Kredy na Uroczystość Objawienia Pańskiego.

6. Dziękujemy XI grupie z Miękini: Beata, Zenon Łabuzek, Wioletta, Marcin Siemek, Michał Szpoton, Anna Cyran, Dorota Musiała. Zakupiono choinki i ozdoby za 300zł i złożono ofiarę 150zł do której dołożyli się: Stanisława Siemek, rodzina Bodzenta, Teresa Wrońska, Barbara Nowak, Teresa Koryczan.

Na przyszły tydzień zapraszamy I grupę ze Stawisk: Kolibaj, Kłeczek, Tarasin, Kosowski, Wójcik, Tadeusz, Dyba, Ćwikła, Kołodziejczyk, Łapcik, Wójcik, Łuczkoś, Nowakowska, Koratarz, Malczyk, Matusik.

7. Dziękujemy Panu Kościelnemu z żoną za przygotowanie dekoracji, Panu Organiście, Pani prowadzącej Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Panu Grabarzowi, panu Andrzejowi przy transporcie choinek i szopki. Podziękowania dla Scholi, lektorów i ministrantów za pomoc przy ubieraniu choinek, grupie Biblijnej za pomoc w przygotowaniu szopki.

Dziękujemy za przygotowanie paczek dla potrzebujących grupie Biblijnej oraz uczniom i nauczycielom SP w Nowej Górze.

8. Dziękujemy za zbiórka żywności darów dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii przeprowadzanej w Nowej Górze – Delikatesy Extra i Lewiatan, sklep spożywczy na Olkówkach oraz sklep w Czernej u Czarneckiej.

9. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Biodegradowalne obok.

10. Do nabycia w zakrystii jest jeszcze świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego.

11. Rozpoczynamy Kolędę – wykaz na oddzielnej stronie. W kościele do zabrania poświęconą woda.