Ogłoszenia duszpasterskie – 26.11.2023 – 34 Niedziela zwykła / Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.11.2023 – 34 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi za którego odmówienie można zyskać odpust zupełny.

2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – święto św. Andrzeja.

Przyszła, I niedziela Grudnia rozpocznie okres Adwentu. 

Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy o godzinie 07:00.

Roraty będą odprawiane o godzinie 18:00.

3. W przeprowadzonej w zeszłą niedziele zbiórkę do puszek dla ubogich z okazji 7 Światowego Dnia Ubogich, zebrano 722zł. Środki zostały przekazane. Bóg zapłać.

4. Jutro spotkanie Grupy Biblijnej o godzinie 18:40. Zapraszamy wszystkich pragnących rozważać Pismo święte.

5. Dziękujemy grupie I Czerna Wzgórze za troskę o kościół: Anna Ciombor, Monika Godyń, Dariusz Godyń, Bartosz Godyń, Adam Parandyk, Zofia Buchwald, Maria Kurdziel, Michał Kurdziel, Dorota Nawara. Do ofiary dołączyli się: Ludwika Godyń

Grupa złożyła ofiarę 400 zł z przeznaczeniem na zakup choinek.

Na przyszły tydzień zapraszamy II grupę z Czernej: Wójcik, Kołodziej, Gleń, Zając, Pałka, Wójcik, Kot, Kurdziel, De Ville, Łyko.

6. I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:15 do 17:55.

7. I Sobota – odwiedziny chorych od godziny 08:30, proszę zgłaszać chętnych w zakrystii.

8. Na cmentarzu bardzo proszę o segregacje odpadów, zwłaszcza biodegradowalnych, które składamy obok kontenerów. Ziemię nawiezioną na parking przy cmentarzu obiecano uporządkować w ciągu najbliższych 10 dni.

9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas. Cena produkcji, dystrybucji, reklamy: mała świeca – 10zł, duża 15zł. Podniesiona dobrowolna ofiara jest przeznaczona na cele dzieł Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny” wraz z kalendarzem na 2024 rok, koszt 10zł.

10. 23 listopada 2023 r., w 80. rocznicę niemieckiej zbrodni na rodzinie Noworytów z Miękini którą oskarżano o udzielanie pomocy partyzantom, przedstawiciel krakowskiego oddziału IPN Dawid Terelak złożył kwiaty pod tablicą umieszczoną na kościele w Nowej Górze, upamiętniającą ofiary niemieckiej okupacji oraz reżimu stalinowskiego.