Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.09.2021 /26 Niedziela Zwykła/ ODPUST ŚW. MICHAŁA

1. W dzisiejsza niedzielę przeżywamy odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Suma odpustowa z procesją o godzinie 11:00.

Eucharystii będzie przewodniczył i Kazanie odpustowe wygłosi ks. Michał Korman.

Bardzo prosimy Poczty sztandarowe oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków.

2. Arcybiskup Marek Jędraszewski ogłasza dzień dzisiejszy – Dniem Modlitw za Młodzież. Apeluje o rozwijanie i wspieranie grup młodzieżowych. Z tego względu dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży.

3. Dzisiaj obchodzony jest 107 Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę za uchodźców i migrantów.

Módlmy się nieustannie o zlikwidowanie przyczyn migracji, wojen, prześladowań i głodu.

Zbiórka na uchodźców w tą i przyszłą niedzielę do Skarbonki św. Antoniego.

4. Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź po południu od godz. 17.00.

Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci rocznicowe i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5. Pierwsza sobota miesiąca – Odwiedziny chorych od godziny 08:30.

Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

6. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, Wtorek – św. Wacława, Środa – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała, Czwartek – św. Hieronima, Piątek – św. Teresy os Dzieciątka Jezus, Sobota – świętych Aniołów Stróżów.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 07:00 – zmianka Różańcowa.

8. Dziękujemy XI i XII grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni:

Dariusz Kaczara, Leszek Standera, Leszek Kramarz, Teresa, Robert Szmagier,

Wojciech Węgrzyn, Barbara Węgrzyn, Kazimierz Katarzyński.

Do ofiary (450 zł na kwiaty i 90zł na kościół) dołączyli się: Bronisława Rozmus, Irena Lasoń, Stanisława Węgrzyn, Henryka Suska, Katarzyna Niedoba, Iren Doła, Andrzej Katarzyński, Tadeusz Katarzyński, Ewa Hrabia, Teresa Grabacka, Katarzyna Bodzęta, Teresa Wiklińska, Michalina Kaczara.

Na przyszły tydzień zapraszamy XIII grupę z Nowej Góry:nPacura, Reszczyński, Smółka, Achtelik, Wójs, Siwadłowski, Motyl, Pachytel, Godyń, Kłosowska, Gawłowie, Kubina, Sobański.

9. Msza święta z poświęceniem różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej będzie w czwartek 30 września o godz. 18.00. Zapraszamy trzecioklasistów wraz z rodzicami.

10. Rozpoczęły się spotkania kręgu biblijnego. Wszystkich chętnych zapraszamy w czwartek na godz. 19.00, zbiórka pod kancelarią parafialną.

11. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 3 października po Mszy św. o godz. 11.00.

12. W piątek rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe – w dni powszednie o godzinie 17:30 w niedzielę o godzinie 15:30.

13. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

14. Kurs przedmałżeński – 03.10.2021 godzina 16:00 Dom Parafialny – Krzeszowice, parafia św. Marcina.