Ogłoszenia Duszpasterskie – 02.04.2023 /Niedziela Męki Pańskiej/

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Konkurs Palm po Mszy świętej o godzinie 11:00.

Składka jest przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty a dokładnie dla Księży Michalitów.

Składka z Gorzkich Żali jest z przeznaczeniem za prąd – w tym miesiącu rachunek przekracza 4.000zł

2. Dzisiaj przeżywamy 18. rocznicę odejścia do „domu Ojca” św. Jana Pawła II do Domu Ojca. Tegoroczne hasło „Wdzięczni”, ponieważ z całą mocą chcemy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, Święte Triduum Paschalne.

Wszystkie Informacje są na oddzielnym ogłoszeniu wywieszonym w gablotach oraz zamieszczone na stronie Internetowej Parafii.

Schola prowadzi Adorację w Wielki Piątek od 21:00 – do 22:00.

Zapraszamy również inne wspólnoty do poprowadzenie godzinnej Adoracji.

4. Dzisiaj ostatni dzień Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych.

5. Dziękujemy grupie IV z Nowej Góry za posprzątanie świątyni: Agnieszka Zawierucha, Barbara Zawierucha, Dominika Dymek, Rodziny: Dudek, Ziembiński, Władysława Kawala, Andrzej Rozmus, Szymon Chmiel, Jan Bodzenta. Grupa złożyła ofiarę 270zł.

Na przyszły tydzień ze względu na przygotowania przedświąteczne zapraszamy grupę V i VI z Nowej Góry: Rodziny – Mazur, Osika, Chucherko, Widyna, Cyran, Knapik, Palarski, Fitacz, Kurdziel, Szczurek, Kwaśniewski, Czech, Dymek, Ornacki, Rzepka, Jedynak, Jedynak, Rogozik, Chucherko, Bytom, Rozmus, Kawaler, Bąbka, Chlebicki, Dudek, Gleń.

Termin sprzątania proszę uzgodnić z panem Kościelnym.

6. I niedziela miesiąca – Papieskie intencje modlitwy różańcowej na Kwiecień 2023

O kulturę wyrzeczenia się przemocy:
Módlmy się o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.