Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.02.2023 /1 Niedziela Zwykła Wielkiego Postu/

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.02.2023 /1 Niedziela Wielkiego Postu/

1. Kalendarz liturgiczny – Sobota – święto św. Kazimierza patrona archidiecezji krakowskiej.

W Przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca i zmianka Tajemnic Różańca.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:30.

I Sobota miesiąca – do chorych udamy się od godziny 08:30.

2. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca do abstynencji. Abstynencję można podjąć w intencji Pokoju. Na bocznym ołtarzy – księga Trzeźwości.

3. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – piątki godzina 17:30 i 19:00,

Gorzkie Żale – niedziela godzina 15:00. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Kazanie Pasyjne i Modlitwy Gorzkich Żali.

Za wspólnotowe odprawienie w kościele tych nabożeństw można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ofiary z Gorzkich Żali są na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W Wielkim Poście puszka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostna z przeznaczeniem dla najuboższych oraz na pomoc dla Ukrainy.

5. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

6. Dziękujemy VI grupie z Czernej: Franciszek Godyń, Anna Przybyłowska, Krystyna Ostachowska, Katarzyna Wartalska, Anna Ostachowska, Zofia Bulek, Anna Piórko, Stanisława Godyń, Teresa Smółka, Teresa Godyń, Joanna Kot, Małgorzata Gibała, Józefa Kita, Antoni Gleń, Jadwiga Sitarz, Dorota Joniec, Ryszard Godyń.Ofiara 700zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę VII z Czernej: Dymek, Kopek, Maciejowska, Maciejowski, Lasoń, Sroka, Smółka, Pałka, , Michalska, Kłeczek, Kuciel, Katarzyńska.

7. Podziękowania za zbiórki dla chorych dzieci:

– dla Zosi Pająk – 3.565zł (plakat w gablocie)

– dla Zosi Mędrali – 4.133zł

– podziękowania za 7 paczek dla mieszkańców Ukrainy (we wtorek koniec).

8. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Górze zaprasza do zapisu dzieci do klasy 1 oraz  do oddziału przedszkolnego dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich . Prosimy od dnia 1 marca 2023 r. do dnia 15 marca 2023 r. do godz. 15.00 dokonać formalności związanych z zapisem dzieci. Czas pracy przedszkola od godziny 7-16.
Gwarantujemy świetlicę od godziny 7-16 oraz pyszne obiady.

Zapewniamy opiekę psychologa, terapeutów, pedagogów oraz ciekawe zajęcia  dodatkowe z wykorzystaniem hali sportowej i nowoczesnych technologii.

9. Zapraszamy dzieci na wakacyjną Kolonię do Sopotu. Informacje w gablocie.

10. Komenda Policji przestrzega i prosi o czujność. Niestety znowu są pokrzywdzone w naszym rejonie osoby oszukane metoda „na wnuczka” i „na policjanta”. Szczegóły w głównej gablocie.