Ogłoszenia duszpasterskie – 25.09.2022  /26 niedziela zwykła/ Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła

1. Dziś Odpust ku czci św. Michała Archanioła. Suma odpustowa z procesją o godzinie 11:30. Sumie przewodniczyć będzie i wygłosi kazania ks. Maksymilian Michcik – Michalita, wychowawca – prefekt kleryków. Zapraszamy dzieci do dzwoneczków i sypania kwiatków, wszystkich Parafian i Gości.

2. Kalendarz liturgiczny: Wtorek – św. Wincentego a Paulo, Środa – św. Wacława, Czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Piątek – św. Hieronima.

3. Za tydzień – I niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

Po Mszy o godzinie 07:00 – zmianka tajemnic Różańcowych.

4. Od 01 października rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godzinie 15:30 w ciągu tygodnia o godzinie 17:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

/List Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego/. W intencji Pokoju na Ukrainie.

5. Dzisiaj po Mszach – Kwesta do puszek, przeprowadzana na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w parafiach Archidiecezji Krakowskiej ma za zadanie zbiórkę pieniędzy na cele organizacyjne w parafii i dekanacie związane z duszpasterstwem młodzieży.

6. W Piątek po Mszy wieczornej – poświęcenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej.

7. Dziękujemy grupie XVIII i XIX z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Urszula, Tadeusz, Paweł Gleń, Genowefa Dura, Anna Marchewka, Maria Ornacka, Małgorzata Gliwińska, Anna Skotniczna, Halina Adamczyk, Renata Sieczkowska, Barbara Drożdż, Maria Kramaż, rodzina Chojnacki, Renata Zawierucha, Wanda Chucherko, Grażyna Katarzyńska, Emilia Katarzyńska, Anna Janicka. Zakupiono kwiaty za 550zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę XX z Nowej Góry: Węgrzyn, Góral, Smółka, Dura, Godyń, Bąbka, Piórko, Chwast, Piórko, Bodzęta, Wójcik, Czech, Pudełek, Rozmus.

8. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”.

9. Serdecznie zapraszamy członków Apostolatu „Margaretka” i zainteresowanych parafian na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy u pana Kościelnego w zakrystii oraz u pani Małgorzaty Łabaj. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. W sobotę przypada I Sobota miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 08:300. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii u pana Kościelnego.

11. Zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży.