Ogłoszenia Duszpasterskie – 25.04.2021 /Niedziela Dobrego Pasterza/

1.     IV niedzielę wielkanocna jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W Kościele obchodzony jest 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym roku przeżywany będzie pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

2.     Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Nabożeństwa Majowe – rozpoczynamy od soboty 01 Maja. W ciągu tygodnia o godzinie 17:30, w niedzielę o godzinie 15:30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i rodziców przygotowujących się do Bierzmowania, I Komunii świętej i Rocznicy Komunii. W sobotę przypada I sobota miesiąca.

4. W najbliższą niedzielę zmianka tajemnic Różańca po Mszy o godzinie 07:00. To pierwsza Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Do chorych udamy się w sobotę 08. Maja od godziny 08:30, prosimy zgłaszać chorych z zakrystii.

6.     W czwartek wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Stanisława BM.

7.     Dzisiaj na Mszach świętych o godzinie 07:00, 09:00 i 11:00 gościmy grupę Domowego Kościoła, wspólnoty w której rodziny mogą głębiej formować swoje życie religijne. Skierują do nas słowo zaproszenia. Warto by wspólnota Domowego Kościoła powstała również w naszej parafii. Na naszej parafialnej stronie Facebook postaramy się zamieścić krótki film prezentujący tą Wspólnotę.

8.     Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie części wynagrodzenia za wykonane prace hydrauliczne.

9.     Dziękujemy XII grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Stanisława Siemek, Beata, Zeneon Łabuzek, Helena Kaczara, Marta, Michał Szpotorz do ofiary 600zł dołączyli się Teresa Bodzęta, Wanda Noworyta, Wioleta Siemek, Maria Kaczara.

Na przyszły tydzień zapraszamy XIII grupę z Miękini: Lasoń, Bodzęta, Nowak, Musiał, Bodzęta, Wrońska, Cyran, Koryczan, Bodzęta, Cyran, Rusek.

10.     Ks. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski przypomina o przypadającej w maju 75 rocznicy męczeńskiej śmierci sługi Bożego ks. Michała Rapacza, posługującego kiedyś w pobliskich Płokach. Zachęca do gorącej modlitwy o szybką jego beatyfikację.

11.     Powstaje książka autorstwa pana Zbigniewa Cyrana, który bardzo prosi o udostępnienie zdjęć ks. Józefa Hajduka i ks. Aleksandra Kruczka celem ich skopiowania. Zdjęcia zostaną zamieszczone w książce.

12.     Przypominamy o zaleceniach Ministra Zdrowia. Obowiązuje dystans społeczny, maseczki, dezynfekcja, społeczny,                                                                                                                                                                                                                         Ks. Krzysztof Główka – proboszcz