Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.05.2021 /Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust Parafialny/

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Główny Odpust Parafialny.

Suma odpustowa z procesją o godzinie 11:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, osoby do niesienia baldachimu i feretronów.

Kazanie odpustowe wygłosi O. Włodzimierz Tochmański – Karmelita.

2. Dzisiejsza Uroczystość kończy w Liturgii Kościoła Okres Wielkanocny. Od poniedziałku powracamy do Okresu Zwykłego.

Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i Wspomożycielki Wiernych. Środa – św. Filipa Nereusza. Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej.

Przyszła niedziela (9 zwykła) Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. Nabożeństwa Majowe – w ciągu tygodnia o godzinie 17:30, w niedzielę o godzinie 15:30.

4. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie bieżących płatności parafialnych.

5. Dziękujemy II grupie ze Stawisk za posprzątanie naszej świątyni: Małgorzata, Stanisław Filipek, Maria Dudek, Aneta Kaliszan, Maria Kłeczek, Dominik Bodzenta, Dawid Dudek, Mirosław Kosowski. Do ofiary 720zł dołączyli się: Joanna Filipek, Czesława Kłeczek, Lucyna Sobesto, Katarzyna Kluczkowska, Małgorzata Staroń, Helena Kłeczek, Cecylia Kłeczek, Mariola Grabowska.

Na przyszły tydzień zapraszamy III grupę ze Stawisk: Wójcik, Chechelski, Wacławik, Jastrębska, Chechelski, Grondal, Kłosowski, Święszek, Jastrzębska, Dura, Święszek, Chechelska, Wójcik.

6. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.