Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.01.2022

Dzisiejsza 3 niedziela zwykła, decyzją papieża Franciszka od 2020 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Ma to się przyczynić do pogłębiania w nas świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii. Jest nam dana także po to, aby przypomnieć wiernym, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień.

1. Poniedziałek: św. Franciszka Salezego. Wtorek: Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Środa: świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Piątek: św. Tomasza z Akwinu.

2. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni: Dorota, Józef Wójcik, Andrzej Ostachowski, Elżbieta Wójcik. Do ofiary 400zł dołączyli się: Agnieszka Godyń, Alicja Wójcik, Lidia Ostachowska, Barbara, Paweł Kurdziel

Na kolejne sprzątanie zapraszamy Grupę 8 z Miękini: Łojas, Gąsior, Bodzęta, Kurdziel, Zajega, Godyń, Godyń, Godyń, Góralczyk.

3. Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. Konkurs śpiewania kolęd dla dzieci. Zapisy indywidualne i grupowe u ks. Piotra. Finał 30 stycznia po Mszy o 11.00.

5. Zapisy na Kolonię w Sopocie dla Dzieci i młodzieży przez Internet. Informacje na naszej stronie Internetowej pojawią się w poniedziałek. Termin 07.07 – 19.07.2022. Koszt 1.050zł.

6. W miesiącu Styczniu zmieniają się godziny Mszy świętych w ciągu tygodnia w związku z Mszami Kolędowymi i feriami – proszę o zwrócenie na to szczególnej uwagi. W tym tygodniu Msza święta poranna tylko w środę.

7. Dziękujemy Rodzinom naszej Parafii za uczestnictwo we Mszach świętych Kolędowych. Zapraszamy na już ostatnią – jutro, w poniedziałek. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie mogli do tej pory uczestniczyć w modlitwie za siebie, domowników i dom.

PROSZĘ ZABRAĆ Z KOŚCIOŁA POŚWIĘCONĄ WODĘ, MOŻEMY POŚWIĘCIĆ NASZE DOMY. (NIE ZAPOMNIJMY O POJEMNICZKACH NA WODĘ)

Można składać w kopertach ofiary kolędowe. Ministranci również będą zbierać do puszki w kościele ofiarę kolędową dla ministrantów i lektorów.

8. Gość Niedzielny w zakrystii.

9. Kancelaria parafialna w czasie ferii czynna tylko w środę i piątek po Mszy świętej wieczornej. W nagłych wypadkach po każdej Mszy świętej.