Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.08.2021, 21 Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny: Dzisiaj przeżywamy wspomnienie NMP, Królowej, Wtorek – święto św. Bartłomieja, Czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej, Piątek – św. Moniki, Sobota – św. Augustyna. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Miesiąc Sierpniem jest „Miesiącem Trzeźwości”. Księga Trzeźwości jest wyłożona na bocznym ołtarzu. Możemy podjąć abstynencję w intencji osoby uzależnionej na dowolny okres czasu.

3. Dziękujemy VI grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni:Stanisława Ornacka, Renata Rzepka, Helena Bytom, Krystyna Święszek, Danuta Jedynak, Iwona Rogozik, Aneta Jedynak, Władysław Chucherko, Stanisław Rozmus.  ofiarę 320zł

Na przyszły tydzień zapraszamy VII grupę z Nowej Góry: Krupa, Gleń Godyń Kucia, Lasoń, Piórko, Godyń, Fornal, Michalski, Jawień, Malczyk, Domka, Standera, Maciejowska.

4. Dzieciom, młodzieży i wszystkim ciężko pracującym życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy i codziennej modlitwie.

5. W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna w środę po wieczornej Mszy Świętej. W nagłych przypadkach po każdej Mszy świętej w zakrystii.

6. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

7. W zakrystii do nabycia książka „W cienistym blasku Krzyża – historia w szkicach i obrazach literackich” autorstwa Zbigniewa Cyrana.

8. Z dniem 26.08.2021 roku wchodzą w życie zmiany personalne księży wikariuszy, których dokonał Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski.

Ks. Zbigniew Kryjomski – został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze i mianowany wikariuszem parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu oraz współpracownikiem dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Dziękujemy Ks. Zbigniewowi za jego wspaniałą posługę w naszej parafii i życzymy Bożych Łask do wypełniania nowych obowiązków.

Natomiast Ks. Tomasz Jarząbek – został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie i mianowany wikariuszem parafii Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze. Witamy nowego ks. Wikariusza, życząc mu Bożych darów do posługi w naszej parafii. Wszystkich kapłanów chciejmy otoczyć nasza modlitwą.

9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na przygotowanie mieszkania dla nowego ks. Wikariusza. Stare mieszkanie wymaga gruntownego remontu.