Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.11.2021 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA /34 Niedziela Zwykła/

1. Dzisiaj przypada wspomnienie Ofiarowania NMP i ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania i przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego ale również przygotowania nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Roraty na prośbę wielu parafian, szczególnie rodziców dzieci szkolnych będą odprawiane w ciągu tygodnia o godzinie 18:00.

2. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Cecylii, Środa – św. Męczenników Wietnamskich.

3. W związku z apelem Przewodniczącego KEP w sprawie pomocy migrantom, w dzisiejszą niedzielę organizujemy przed kościołem zbiórkę do puszek. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym poprzez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

4. Dziękujemy XX grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Magdalena Węgrzyn, Elżbieta Góral, Lucyna Smółka, Małgorzata Dura, Magdalena Godyń, Emilia Godyń, Hubert Bąbka, Danuta Piórko.

Do ofiary 350zł dołączyli się: Grażyna Chwast, Eleonora Grabowska, Dorota Piórko, Krystyna Bodzęta.

Na przyszły tydzień zapraszamy I grupę z Paryża: Dura, Warzecha, Plago – Kopeć, Chmiel, Kopeć, Żurek, Kłeczek, Stryczek, Nowak.

5. Na cmentarzu odpady biodegradowalne, takie jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście – wysypujemy na oddzielne wysypisko. Odpady naturalne / organiczne wyrzucamy luzem bez worków i doniczek.

W miarę możliwości – widząc ogrom śmieci – bardzo prosimy ludzi dobrej woli o zabieranie ze sobą do domu śmieci z cmentarza.

6. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.