Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024 /4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Powołań/

 Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024 /4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Powołań/

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej zaprasza kandydatów na nowy rok propedeutyczny.

2. Trwa Kongres Eucharystyczny w Archidiecezji Krakowskiej pod hasłem: „Jestem z Wami” (Mt 28, 20).

Zwieńczeniem kongresu będzie beatyfikacja ks. Michała Rapacza 15.06.2024 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. 

Na stoliku lista na zapisy kart wstępu, bardzo proszę dokonać zapisu już dzisiaj, wpisując swoje Imię i Nazwisko.

Nie pozostańmy tylko biernymi widzami, oglądającymi wydarzenie w telewizji.

Sanktuarium MB Patronki Rodzin Robotniczych gdzie posługiwał ks. Michał jest w bezpośrednim sąsiedztwie naszej parafii.

3. Kalendarz liturgiczny: wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, czwartek – święto św. Marka ewangelisty.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej zapraszam na krótkie spotkanie organizacyjne rodziców dzieci I Komunijnych.

5. Dziękujemy grupie XVII z Nowej Góry za posprzątanie naszego kościoła:

Barbara Kurdziel, Katarzyna Freiberg. Leszek Gleń, Stanisław Chucherko do ofiary 210zł dołączyli się: Karolina, Sławomir Tyka, Stanisława Dyląg, Gabriela Doła.

Za tydzień zapraszamy XVIII grupę z Nowej Góry: Adamczyk, Skotniczny, Chucherko, Radzik, Katarzyński, Kot, Katarzyński, Dźwigaj, Gliwiński, Fitek, Dźwigaj, Słonina.

6. Czekamy na sprzyjającą pogodę aby osuszoną gliniastą ziemię wyrównać na parkingu cmentarza. Niestety na chwilę obecną glina jest bardzo namoczona.

Na cmentarzu trwa wycinka drzew, zagrażających zdrowiu, życiu i pomnikom. Bardzo proszę o zachowanie ostrożności.

7. Bardzo Ważna Informacja! Bardzo Proszę Parafian posiadających zdjęcia przedstawiające wnętrze naszego kościoła z czasów kiedy istniały dawne boczne Ołtarze, Ambona, Balustrada, Freski na ścianach i suficie kościoła w celu zarchiwizowania zdjęć – skanowanie, wykonywanych przy okazji różnych uroczystości np.: odpusty, śluby, pogrzeby, I Komunie i innych wydarzeń. Zdjęcia będą skopiowane i oddane właścicielom. W zamyśle konserwatora jest w miarę możliwości odtworzenie dawnego wyglądu wnętrza świątyni. To bezcenne pamiątki przechowywane w albumach prywatnych, rodzinnych. Czasami ulegają zniszczeniu. Chrońmy historię od zniszczenia i zapomnienia. Proszę o bezpośredni kontakt z proboszczem.