Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2022  /34 niedziela zwykła/ Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2022  /34 niedziela zwykła/

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Po Mszy św. o godzinie 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi za którego odmówienie można zyskać odpust zupełny.

2. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – Ofiarowanie NMP, Wtorek – św. Cecylii, Czwartek – świętych męczenników Wietnamskich Andrzeja i towarzyszy.

Przyszła niedziela to 1 niedziela Adwentu.

3. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni VI grupie z Miękini:

Ewa, Krzysztof Noworyta, Dorota, Józef Wójcik.

Do ofiary 220zł dołączyli się: Barbara, Paweł Kurdziel, Bolesław, Bogusław Ostachowski, Lidia, Andrzej Ostachowski.

Na przyszły tydzień zapraszamy gr VIII z Miękini:

Bolech, Godyń, Godyń, Ostachowska, Kurdziel, Godyń, Motak, Augustak, Gąsior, Kurdziel, Zwoliński, Danecka, Bolech.

4. Stare naturalne kwiaty, zwłaszcza chryzantemy z ziemią i liście, jako odpady biodegradowalne proszę składować na końcu parkingu.

5. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”.

6. Podziękowanie za zbiórkę pieniędzy na leczenie Olivierka Koman z Wadowic w dniu 06.11.2022, podczas której udało się zebrać 3.811zł. tekst podziękowania i informacje o możliwości wsparcie są na plakacie w gablocie.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 25.11.2022 po Mszy wieczornej.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11:00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej.

9. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków.

Dzisiaj kontynuujemy zbiórkę na potrzeby potrzebujących na Ukrainie prowadzoną przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” – ofiary można składać do koszyczka obok wejścia do zakrystii. Jak dotąd zebraliśmy 356zł.

W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

10. Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Pełny teks dokumentu na stronie Internetowej naszej parafii.