Ogłoszenia Duszpasterskie – 20.06.2021 /12 niedziela zwykła/

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 20.06.2021 /12 niedziela zwykła/

1. Kuria Krakowska informuje, że od dnia 20.06.2021 w Archidiecezji Krakowskiej została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej. Wracamy do kościołów.

                Wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane. Z tego obowiązku może zwolnić jedynie choroba, konieczność opieki nad chorym, czy pobyt w kraju, gdzie nie ma świątyń chrześcijańskich. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii popełniają grzech ciężki – przypomina Katechizm Kościoła Katolickiego.

Uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Ciała Chrystusa sprawia, że się przemieniamy w To, co przyjmujemy, że wytwarza się jedność wszystkich wierzących w Chrystusa z Bogiem i nawzajem między sobą.

        W związku z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy w kościele, odwołujemy transmisje Mszy św.

2. Nabożeństwa Czerwcowe – w ciągu tygodnia i w niedzielę z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu, recytowane po Mszy świętej wieczornej.

3. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne.

5. Dziękujemy III grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni: Janina Piszczek, Iwona Grela, Henryka Jamińska, Andrzej Chucherko, Joanna, Małgorzata Godyń . Do ofiary 400zł dołączyli: Teresa Kot, Zofia Ornacka, Barbara Grela, Helena Kita, Maria Jamruz.

Na przyszły tydzień zapraszamy IV grupę z Czernej: Smółka, Maciejowski, Kurdziel, Kucia, Doła, Furmanik, Mosurek, Brzózka.

6. Bardzo dziękuję za wykonane prace w uporządkowaniu terenu zieleni między plebanią a kościołem, w ogrodzie przy plebani.

7. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w piątek (25.06.2021) o godzinie 18:00. Możliwość spowiedzi od godziny 17:30. Życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o modlitwie i Mszy niedzielnej.

8. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi o modlitwę w ciągu całego tygodnia i ofiary dla prześladowanych chrześcijan. Ofiary można złożyć do puszki przy św. Antonim.

9. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.