Ogłoszenia Duszpasterskie – 20.03.2022 /3 Niedziela Wielkiego Postu/

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

Gorzkie Żale rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju – niedziela godzina 15:00.

Ofiara przeznaczona jest na kwiaty i wystój Bożego Grobu.

Droga Krzyżowa – piątki godzina 17:30 i 19:00.

2. Na bocznym ołtarzy jest włożona księga Trzeźwości. Abstynencję można podjąć również w intencji Pokoju.

3. 19. Marca w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP rozpoczął się tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Materiały wyłożone na stoliku.

Św. Józef jest Patronem naszego ks. Józefa Grzesiuły, którego pragniemy otoczyć naszą modlitwą życząc wszelkich Bożych Łask, zdrowia, opieki Matki Bożej i św. Patrona.

4. 25. Marca (piątek) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 17:00 oraz modlitewna Adoracja w intencji pokoju w Ukrainie i w intencji nawrócenia się Rosji.

Na Mszy świętej o godzinie 18:00 – uroczyste rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wypełnione deklaracja składamy do koszyczka na Skarbonie przy zakrystii.

5. Peregrynacja Ikony Św. Rodziny w naszej Parafii – 02.-03.Kwietnia.

6. Rekolekcje Wielkopostne planowane są 08.–10.Kwietnia.

7. W Wielkim Poście puszka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostna z przeznaczeniem dla najuboższych.

8. Dziękujemy II grupie Stawiska za posprzątanie naszej świątyni:

Andżelika Kapera, Mirosław Kłosowski, Małgorzata, Stanisław Filipek, Teresa Kolibaj, Dorota Wójcik, Józef Dudek, Maria Kłeczek, Cecylia Kłeczek, Barbara Gleń, Teresa, Tadeusz Bodzęta, Ryszard Sobesto, Dawid Dudek.

Grupa zakupiła ofiarowała żarówki za 200zł i dywanik dla ks. Józefa za 70zł oraz złożono ofiarę 400zł. Do ofiary dołączyły się: Edyta Tarasin, Mariola Grabowska, Aneta kaliszan, Joanna Filipek, Krystyna Kubaty, Helena Kłeczek, Katarzyna Kluczowska, Czesława Kłeczek.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę III Stawiska: Dura, Wiśniewscy, Chechelski, Jastrzębski, Wacławik, Wójcik, Chechelski, Kłosowski, Święszek, Chechelski, Grondal, Święszek, Święszek, Wójcik, Chochół, Chechelski, Wójcik, Jastrzębski.

9. Gość Niedzielny.

10. Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze 03. Kwietnia organizuje kiermasz wypieków wielkanocnych po Mszach o godzinie: 07:00, 09:00 i 11:00.