Ogłoszenia Duszpasterskie – 19.09.2021 /25 Niedziela Zwykła/

1. Kalendarz liturgiczny: Dzisiaj przypada wspomnienie św. Januarego, Poniedziałek – wspomnienie pierwszych męczenników Koreańskich, Wtorek – święto św. Mateusza, Czwartek – św. O. Pio.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przezywać odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła.

Suma odpustowa z procesją o godzinie 11:00.

Eucharystii będzie przewodniczył i Kazanie odpustowe wygłosi ks. Michał Korman.

Bardzo prosimy Poczty sztandarowe oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków.

3. Dziękujemy X grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Danuta Lelek, Stanisław Lelek.

Do ofiary 290zł dołączyli się: Stanisława Woch, Dominika Lelek, Danuta Mazur, Dawid Szymański, Józef Nowotarski, Stanisław Kawala.

Na przyszły tydzień w związku z odpustem zapraszamy XI i XII grupę z Nowej Góry: Standera, Wikliński, Kramarz, Dybał, Janus, Szmagier, Wójcik, Kaczara, Lasoń, Węgrzyn, Katarzyński, Doła, Katarzyński, Bodzenta, Lasoń, Hrabia, Grabacki

4. Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje o rozwijanie i wspieranie grup młodzieżowych. Z tego względu ogłasza Dzień Modlitw za Młodzież, który w tym roku przypadnie na 26.09. W tym dniu w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej ma być zorganizowana zbiórka na cele duszpasterstwa młodzieży.

5. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

6. Na stoliku z gazetami dwie publikacje: „Gdy dziecko pyta o seks” – materiały mogą być pomocne rodzicom w pełnieniu zadań wychowawczych.

Druga broszura podejmuje tematykę zapłodnienia In vitro – publikacja przedstawia historię, procedurę i etyczną ocenę metod sztucznego zapłodnienia.

7. Ogłoszenie: Sołtys i Rada Sołecka Nowej Góry zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie w świetlicy w Rynku 25.09.2021 o godzinie 17:00.