Ogłoszenia Duszpasterskie – 19.03.2023 /4 niedziela Wielkiego Postu/

1. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

W tym dniu obchodzimy imieniny ks. Józefa Grzesiuły – otoczmy Go naszymi modlitwami o Boże błogosławieństwo i zdrowie.

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

1. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca do abstynencji.

Na bocznym ołtarzu – księga Trzeźwości.

Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – piątki godzina 17:30 i 19:00,

Gorzkie Żale – niedziela godzina 15:00.

Ofiary z Gorzkich Żali są na kwiaty do Bożego Grobu.

1. W Wielkim Poście puszka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostną z przeznaczeniem dla najuboższych oraz na pomoc dla Ukrainy.

1. Dziękujemy grupie II z Nowej Góry za posprzątanie świątyni: Jolanta Klocek, Danuta, Stanisław Malczyk, Józefa Malczyk, Barbara Godyń, Ewa, Bogusław Bąbka, Małgorzata, Hybert, Mateusz Bąbka, Jolanta Smolik, Danuta Gibała, Beata, Amelia Radzik, Maria Cyganik. Grupa złożyła ofiarę 740zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę III z Nowej Góry: Rodziny – Dudek, Górecki, Kawala, Bodzęta, Kuś, Cichoń, Rozmus, Kawala.

1. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj po Mszy o godz.: 11:00

1. . Spotkanie dla młodzieży klas 7 i 8 w ramach przygotowania do bierzmowania będzie w poniedziałek 20.03.2023 o godz.: 18:30 w kościele.

1. Zapraszamy dzieci na wakacyjną Kolonię do Sopotu. W tym tygodniu kończymy zapisy.

1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa, zakończenie w Dzień Świętości Życia w sobotę (25 marca).

Do zabrania na stoliku są deklaracje. Jedną z części zachowujemy a drugą uzupełniona przynosimy 25.03. W tym dniu nastąpi obrzęd Uroczystych Przyrzeczeń Duchowej Adopcji.

1. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 31.03 – 02.04.2023.

W przyszłą niedziele zostanie ogłoszony szczegółowy program.