Ogłoszenia duszpasterskie – 17.12.2023 – 3 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.12.2023 – 3 Niedziela Adwentu

1. Dziś przeżywamy 3 Niedzielę Adwentu (gaudete).

Za tydzień w niedziele przypada 4 Niedziela Adwentu i równocześnie Wigilia Bożego Narodzenia, Msze o godzinie: 7:00, 09:00, 11:00. Nie będzie Mszy o godzinie 16:00.

Pasterka czyli Msza wieczorna z Wigilii Narodzenia Pańskiego o 22:00. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

2. Roraty będą odprawiane o godzinie 18:00. „Franciszkowy plac budowy”.

3. W ciągu tygodnia w czasie Mszy odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

4. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania: 18.12.2023 o godzinie 18:40, będzie egzaminem i dopuszczeniem do sakramentu. Spotkanie w salce na nowej plebanii.

W tym dniu proszę o doniesienie Aktów chrztu, Indeksów Bierzmowanych, Indeksów szkolnych i opinii katechety oraz wpłata.

Bez tych dokumentów nie można dopuścić kandydata do Sakramentu.

5. Dziękujemy grupie IV Czerna za troskę o kościół: Krystyna Smółka, Paweł Smółka, Kazimierz Doła, Monika Maciejowska. Do ofiary 330zł dołączyli się: Stanisław Kurdziel, Dorota Kucia, Aniela Gleń.

Na przyszły tydzień zapraszamy V i VI grupę z Czernej: Godyń, Przybyłowska, Ostachowska, Wartalska, Ostachowska, Bulek, Piórko, Godyń, Smółka, Godyń, Kot, Gibała, Kita, Gleń, Sitarz, Joniec, Godyń, Dymek, Kłeczek, Smółka, Michalska, Kuciel, Maciejowska, Maciejowska, Pałka, Sroka, Kopek, Lasoń, Katarzyńska.

6. Zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących z miejscowości Czerna, Miękinia, Nowa Góra odbywa się w 4 sklepach:

1/ Delikatesy Centrum – Nowa Góra, 2/ Lewiatan – Nowa Góra,

3/p. Czarneccy – Czerna, 4/ Miękinia-Stawiska.

7. Odwiedziny chorych w sobotę od około godziny: 09:30. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii. Nie będzie odwiedzin w Styczniu.

8. W zakrystii świece Caritas. Mała świeca – 10zł. Podniesiona dobrowolna ofiara jest przeznaczona na cele dzieł Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

9. Kadzidło – Twój dar dla ubogich. Kadzidło będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę w zakrystii. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim i bezdomnym.

10. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele: 22, 23. Grudnia (piątek, sobota), godziny: 16:00 – 18:00.

11. W zakrystii do nabycia Poświęcone Opłatki na Stół Wigilijny. Ofiara z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.