Ogłoszenia Duszpasterskie – 17.04.2022 – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Chrystus Zmartwychwstał! On jest Drogą, Prawdą i Życiem!
Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca.
Dziś Kościół celebruje największe święto roku liturgicznego. Radość z tego święta jest rozciągnięta na osiem dni – Oktawę Wielkanocy, kończącą się w następną niedzielę – Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

2. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

3. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte wg porządku niedzielnego.

4. Bóg zapłać za na jałmużnę wielkopostną. Pozyskane środki zostaną przekazane Caritas zwłaszcza na pomocy dla Ukrainy.

5. Ofiara z Niedzieli Wielkanocnej przeznaczona jest na Utrzymanie Kurii Metropolitalnej i ubezpieczenie parafii.

6. Ofiara z Poniedziałku jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, z puszki przy św. Antonim na KUL.

7. Podziękowanie za przygotowanie Ciemnicy i Grobu ludziom dobrej woli.

8. Podziękowanie wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgiczną Wielkiego Tygodnia – Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Scholi, oraz innym dbającym o dobro parafii osobom…

9. Podziękowanie strażakom z OSP Miękinia oraz OSP Nowa Góra za wartę przy Grobie Pański.

10. Dziękujemy II i IV grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni: Augustyn Piekarczyk, Iwona Grela, Małgorzata Godyń, Henryka Jamińska,

do ofiary 400zł dołączyli się Helena Kita, Maria Jamróz, Barbara Grela, Joanna Godyń, Elżbieta Łyka, Wioletta De Ville.

Na przyszły tydzień zapraszamy V grupę z Czernej: Smółka, Maciejowski, Kurdziel, Kucia, Doła, Furmanik, Mosurek, Brzózka, Kłeczek.

11. W zakrystii do nabycia Świąteczny numer Gościa Niedzielnego.