Ogłoszenia Duszpasterskie – 17.04.2021 /Niedziela Biblijna/

1. Dziś już po raz trzynasty będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną oraz rozpoczniemy Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Dzisiaj również będziemy przeżywać V Narodowe Czytania Pisma Świętego. Uroczyste celebracje będą transmitowany w różnych stacjach i programach telewizyjnych oraz radiowych. Chciejmy w dzisiejszą niedzielę i cały najbliższy tydzień jeszcze bardziej zagłębić się w lekturę Pisma Świętego.

2. W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennik – głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpocznie kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć grupę Domowego Kościoła, wspólnoty w której rodziny mogą głębiej formować swoje życie religijne. Skierują do nas słowo zaproszenia. Warto by wspólnota Domowego Kościoła powstała również w naszej parafii.

5. Nowy cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych rozpocznie się w niedzielę, 2 maja o godz. 16.00 w domu parafialnym w Krzeszowicach. Kolejny będzie w październiku.

6. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie części wynagrodzenia za wykonane prace hydrauliczne.

7. Dziękujemy XI grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Ewa Zwolińska, Robert Zwoliński, Bożena Ostachowska do ofiary 200zł dołączyli się Maria Ślusarczyk i Apolonia Ostachowska.

Na przyszły tydzień zapraszamy XII grupę z Miękini: Kaczara, Szpotorz, Łabuzek, Siemek, Bąbka, Noworyta, Bodzęta, Dudek, Nowak, Siemek, Bąbka, Łabuzek, Wieczorek, Kaczara.

8. Przypominamy o zaleceniach Ministra Zdrowia. Obowiązuje dystans społeczny, maseczki i dezynfekcja rąk.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz