Ogłoszenia duszpasterskie – 16.06.2024 /11 niedziela zwykła/

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 16.06.2024 /11 niedziela zwykła/

1. Wczoraj został ogłoszony błogosławionym Ks. Michał Rapacz, proboszcz z Płok zamordowany przez komunistów 12 maja 1946 r. Uroczystościom beatyfikacyjnym

w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w imieniu papieża Franciszka przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Dziękując Bogu za nowego błogosławionego, przyzywajmy jego wstawiennictwa. Wczoraj też zakończył się pierwszy w Archidiecezji Krakowskiej – Kongres Eucharystyczny. Prośmy o wielkie owoce tego Kongresu.

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Alberta Chmielowskiego, piątek – św. Alojzego Gonzagi.

3. Dzisiaj spotkanie kandydatów na ministrantów, głównie chłopców z klasy 3 po Mszy o godzinie 11:00, zbiórka w zakrystii.

4. Nabożeństwa czerwcowe – Litania do Serca Pana Jezusa będzie odmawiana codziennie po wieczornej Mszy świętej, w niedzielę po Mszy o godz. 11:00.

5. Dziękujemy I grupie z Miękini: Lucyna Gregorczyk, Alicja Bodzenta, Teresa Bodzenta, Grażyna Wójcik, Wiesław Doła. Do ofiary dołączyli się: Anna Gąsior, Jakub Wójcik, Marta Gregorczyk, Aleksandra Wiorek, Jan Bodzenta.

Grupa złożyła ofiarę 400zł i zakupiła kwiaty. Bóg zapłać.

Za tydzień zapraszamy II grupę z Miękini, rodziny: Kurdziel, Cieciak, Bodzenta, Urbanik, Kucia, Wyrwa, Bodzenta, Koryczan.

6. 21.06.2024 zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O szczęśliwe przeżycie wakacji z Bogiem będziemy modlić się na Mszy świętej w piątek o godzinie 08:00.

Uczniowie od klasy 4 do 8 otrzymali Indeksy Katechizacji. Bardzo prosimy rodziców o opiekę nad tym bardzo ważnym dokumentem. Na każde półrocze i koniec roku, również w szkole średniej będą tam wpisywane oceny z katechizacji.