Ogłoszenia Duszpasterskie – 15.08.2021 /Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 20 Niedziela Zwykła/

1. Kalendarz liturgiczny: Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy świętej. Wtorek – święto św. Jacka, Piątek – św. Bernarda, Sobota – św. Piusa X. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP, Królowej.

2. Miesiąc Sierpniem jest „Miesiącem Trzeźwości”. Księga Trzeźwości jest wyłożona na bocznym ołtarzu. Możemy podjąć abstynencję w intencji osoby uzależnionej na dowolny okres czasu.

3. Dziękujemy V grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni:

Serafina Mazur, Agnieszka Osika, Irena Widyna, Kornelia Chucherko, Kazimiera Chucherko, Magdalena Knapik, Michalina Marcela, Maria Kurdziel, Katarzyna Cyran, Danuta Kwaśniewska, Władysława Czech, Janina Kurdziel, Piotr Polarski, Paweł Fitacz, Maria Fitacz. Złożono ofiarę 360zł

Na przyszły tydzień zapraszamy VI grupę z Nowej Góry: Chucherko, Ornacka, Jedynak, Jedynak, Rzepka, Rogozik, Bytom, Baliś, Gleń, Kawaler.

4. Dzieciom, młodzieży i wszystkim ciężko pracującym życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy i codziennej modlitwie.

5. W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna w środę po wieczornej Mszy Świętej. W nagłych przypadkach po każdej Mszy świętej w zakrystii.

6. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

7. W zakrystii do nabycia książka „W cienistym blasku Krzyża – historia w szkicach i obrazach literackich” autorstwa Zbigniewa Cyrana.

8. Dzisiejsza składka, jak również w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na przygotowanie mieszkania dla nowego ks. Wikariusza. Stare mieszkanie wymaga gruntownego remontu.