Ogłoszenia Duszpasterskie – 14.11.2021 /33 Niedziela Zwykła/

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz V Światowy Dzień Ubogich – ofiary na te cele można składać do skarbonki przy św. Antonim.

2. Kalendarz liturgiczny: Środa – św. Elżbiety Węgierskiej. Czwartek – bł. Karoliny Kózkówny. Sobota – św. Rafała Kalinowskiego. Przyszła Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

3. Od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji na granicy polsko – białoruskiej. Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego. Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za  służby  państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów.

W związku z apelem Przewodniczącego KEP w sprawie pomocy migrantom, w niedzielę 21 listopada br. należy zorganizować przed każdym z kościołów Archidiecezji Krakowskiej zbiórkę do puszek. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym poprzez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

4. Dziękujemy XIX grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Chojnaccy, Kramarz, Drożdż, Dura, Marchewka, Gleń, Gleń, Kasprowicz, Kasprowicz, Zawierucha, Janicki. Do ofiary 380zł dołączyli się: Ćwikła, Ornacka.

Na przyszły tydzień zapraszamy XX grupę z Nowej Góry: Smółka, Góral, Godyń, Sapiechowska, Węgrzyn, Czech, Wójcik, Chwast, Dura, Piórko, Bodzęta, Piórko.

5. Spotkani rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w najbliższą niedzielę 21 XI br. po Mszy świętej o 11.00.

6. Zapraszamy do udziału w Kręgu Biblijnym w czwartki o 19.00, zbiórka przed wejściem do kancelarii.

7. Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera powstało przeznaczone do tego wysypisko. Odkładane tam odpady naturalne / organiczne wyrzucamy bez worków.

W miarę możliwości – widząc ogrom śmieci – bardzo prosimy ludzi dobrej woli o zabieranie ze sobą do domu śmieci z cmentarza.

8. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.