Ogłoszenia Duszpasterskie – 12.06.2022 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Duszpasterskie – 12.06.2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, Wtorek – bł. Michała Kozala, Piątek – św. Alberta Chmielowskiego.

2. W czwartek Boże Ciało – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze: 07:00, 09:00 – po Mszy Procesja do czterech ołtarzy.

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Prosimy o liczy udział.

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny.

Zapraszamy asysty, dzieci do sypania kwitków…

Wieczorna Msza o godzinie 16:00.

Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

3. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i złożenie ofiary 260zł: Barbara Dudek, Marta Kuś, Halina Rozmus, Małgorzata Kawala, Teresa Cichoń, Krystyna Górecka, Oliwia Kawala, Stefania Bodzęta, Monika Zajega.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła IV Grupę z Nowej Góry: Bodzęta, Zawierucha, Zawierucha, Dudek, Kawala, Ziembiński, Nowak, Bazarnik, Chmiel, Rozmus, Dudek, Dudek.

4. Litania do Serca Pana Jezusa w czerwcu jest odmawiana codziennie po wieczornej Mszy świętej, również w niedzielę.

5. W zakrystii do nabycia – Gość Niedzielny.

6. Zgodnie z Dekretem Kurii Metropolitalnej w Krakowie ks. Józef Grzesiuła jako emeryt – zachowuje emerytury i odprawione stypendia mszalne. Intencje binowane – czyli z dodatkowych Mszy jest zobowiązany odesłać do Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Ksiądz Józef ma zapewnioną na każdy dzień intencje mszalną wraz ze stypendium. Ksiądz Józef nie przyjmuje dodatkowych Mszy świętych. Jako ksiądz angażujący się w posługę spowiednika ma za darmo zapewnione mieszkanie, media i wyżywienie. Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

7. Kiedy wchodzimy do kościoła, nasza ręka czasem podświadomie szuka kropielnicy, miejsca, gdzie zawsze znajduje się woda święcona. Zanurzamy tam rękę, potem znak krzyża. Woda poświęcona powróciła do kropielnic w naszym kościele. Kościół zachęca by również takie kropielnice znajdowały się w naszych domach.

8. OSP Miękinia zaprasza na teren remizy 16.06.2022 od godziny 15:00 na Dziecięcy Piknik Strażacki. Atrakcje dla dzieci i dorosłych.

9. OSP Nowa Góra zaprasza 18.06.2022 na uroczystości związane ze 110-leciem jednostki. Msza święta o godzinie 09:00. Godzina 10:00część oficjalna. Od 15:00 zaproszenie na piknik Nowogórski. Przewidziano atrakcje dla dzieci i dorosłych. Piknik zakończy zabawa taneczna.