Ogłoszenia Duszpasterskie – 12.03.2023 /3 niedziela Wielkiego Postu/

1. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca do abstynencji. Abstynencję można podjąć w intencji Pokoju. Na bocznym ołtarzu – księga Trzeźwości.

2. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – piątki godzina 17:30 i 19:00,

Gorzkie Żale – niedziela godzina 15:00. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Kazanie Pasyjne i Modlitwy Gorzkich Żali.

Za wspólnotowe odprawienie w kościele tych nabożeństw można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ofiary z Gorzkich Żali są na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W Wielkim Poście puszka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostną z przeznaczeniem dla najuboższych oraz na pomoc dla Ukrainy.

4. Dziękujemy grupie I z Nowej Góry za posprzątanie świątyni: Halina Kawala, Krystyna Kita, Celestyna Kłosowska. Grupa złożyła ofiarę 150zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę II z Nowej Góry: państwo Malczyk, Bąbka, Godyń, Kurdziel, Gibała, Klocek, Radzik, Kasprzyk, Czech, Smolik, Cyganik, Malost.

5. Spotkanie dla młodzieży klas 7 i 8 w ramach przygotowania do bierzmowania będzie w poniedziałek za tydzień 20 marca o godz. 18.30 w kościele.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się za tydzień w niedziele po Mszy o godz. 11.00.

7. Zapraszamy dzieci na wakacyjną Kolonię do Sopotu. Informacje w gablocie.

Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie do Wiernych Archidiecezji Krakowskiej

Wobec Drogich Wiernych, którzy mogą czuć się zaniepokojeni pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi nieodległej historii, pragniemy przedstawić, co następuje:

Archidiecezja Krakowska pozostaje bezgranicznie wdzięczna Bogu i dumna z wielkiej rzeszy stojących na jej czele przez wieki prawdziwie Bożych pasterzy, wśród których jako pierwszy jawi się Kardynał Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II Wielki.

Wiele Jego decyzji, szczególnie tych o charakterze duszpasterskim, do dziś wyznacza właściwy kierunek życia naszej diecezjalnej wspólnoty. Wdzięczni za każde okazane w tych dniach świadectwo wielkości św. Jana Pawła II zapraszamy, aby dać wyraz naszej wiernej miłości wobec Niego w rocznicę Jego śmierci 02.04. br. pod Oknem Papieskim w Krakowie podczas tradycyjnego czuwania. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

Święty Janie Pawle II Wielki – módl się za nami!