Ogłoszenia duszpasterskie – 12.02.2023  /6 Niedziela zwykła/

1. Dziś przeżywamy 6 niedzielę zwykłą.

Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach świętych w niedzielę jako  „Nabożeństwo czterdziestogodzinne”, przygotowujące nas do Wielkiego Postu.

2. Kalendarz liturgiczny: Wtorek święto świętych Cyryla i Metodego.

3. Dziękujemy IV grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni – Janina Piszczek, Henryka Jamińska, Joanna Godyń, Małgorzata Godyń, Andrzej Chucherko. Do ofiary 260 zł dołączyli się: Teresa Kot, Helena Kita.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę V z Czernej, państwo: Smółka, Mosurek, Maciejowska, Kurdziel, Kucia, Gleń.

4. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci.

5. Dzisiaj po Mszy o godzinie 11:00 i Adoracji w naszym kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych. Prosimy o obowiązkową obecność.

6. Nasza parafia włącza się do Akcji „PACZKA DLA UKRAINY” Paczka nie powinna przekraczać 15 kg. Zawartość: żywność z długim terminem przydatności, artykuły higieniczne i kosmetyczne, słodycze. Gotowe paczki zanosimy do kancelarii po wieczornej Mszy świętej w tygodniu lub po Mszach niedzielnych.  !!!Nie umieszczamy odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce.

7. W ubiegłym tygodniu woluntariusze zabrali na Pomoc dla Zosi Pająk 3.565zł.

Można nadal pomagać: wspierając dziewczynkę na portalu „siepomaga” lub sms – informacje w gablocie na plakatach.

8. W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny poleca przeprowadzenie w niedzielę 12 lutego br. w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel.