Ogłoszenia Duszpasterskie – 11.12.2021 /3 Niedziela Adwentu/

1. Przeżywamy czas Adwentu. Roraty od poniedziałku do soboty odprawiamy o godzinie 18:00.

2. Kalendarz liturgiczny: Wtorek – św. Łucji, Środa – św. Jana od Krzyża.

3. Spowiedź przedświąteczna: środa – 21 i czwartek – 22.12. od g.16:00 do 17:50.

4. W zakrystii Świece „Caritas” – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

W każdym chrześcijańskim domu powinna być na Wigilijnym Stole świeca Caritas.

Dochód z jej sprzedaży wspiera Najbardziej Potrzebujących a zwłaszcza dzieci.

5. W zakrystii do nabycia są Poświęcone Opłatki na Wigilię – ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie i ogrzewanie kościoła.

6. Wizyta duszpasterska zwana Kolędą na prośbę arcybiskupa Marka Jędraszewskiego powraca do dawnego duszpasterskiego zwyczaju – odwiedziny duszpasterzy wiernych w domach na terenie naszej parafii.

Woda świecona od przyszłego tygodnia będzie do zabrania ze stolika.

Wykaz odwiedzin zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

7. Dziękujemy IX grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Mirosława, Krzysztof Lacher. Do ofiary 225zł dołączyli się: Maria Kawala, Halina Dudek, Jerzy Górak, Janina Jędrzejczyk.

Na przyszły tydzień zapraszamy X grupę z Miękini: Zwoliński, Lasoń, Kowalski, Klich, Ostachowski, Ślusarczyk, Ostachowski.

8. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Odpady biodegradowalne zwłaszcza chryzantemy z ziemią wyrzucamy bez worka i doniczek na pryzmę obok wejścia na cmentarz. Chryzantem nie wyrzucamy do kontenerów.

9. Zbiórka żywności darów dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii jest przeprowadzana w nasypujących punktach: W Nowej Górze – Delikatesy Extra i Lewiatan, sklep spożywczy na Olkówkach oraz sklep w Czernej u Czarneckiej.

10. Na pomoc dla sióstr i braci na Ukrainie nazbieraliśmy 910zł. Dla przypomnienie – Puszka św. Antoniego przez cały okres Adwentu jest z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

11. Odwiedziny chorych w piątek 23.12. od godziny 08:30. Zgłaszamy chorych w zakrystii. W styczniu odwiedzin nie będzie.

12. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.