Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

1. Droga Krzyżowa o godz.15:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz16:00.
  2. Dziękujemy XIII grupie rodzin z Nowej Góry za posprzątania kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła XIV grupę z Nowej Góry:
Zwoliński, Fukś, Motyl, Pacura, Pacura, Godyń, Smółka, Achtelik, Reszczyński,
Kłosowska, Kramarz,  Gibała, Gibała,  Mazur, Siwadłowska

1. W środę  na Mszy św. o godz. 17:00 będziemy się modlić w intencji ks. Proboszcza z racji imienin, które przypadają we wtorek 19 marca, a także za ks. Zbigniewa który swoje imieniny odchodzi 17 marca.
  2. W piątek – Droga Krzyżowa – o godz. 16:30 a także, wieczorem o godz. 19:00 przygotowana i prowadzona przez  młodzież.

3. W tygodniu spowiadamy każdego dnia rano w godz. 6:00 – 6:30 i po południu od 16:30 – 17:00. W niedziele spowiedź pół godziny przed Mszami, o godz. 7:00, 9:00, 11:00.
    Po południu jest jeden ksiądz, który odprawia Nieszpory, czyta wypominki, odprawia Mszę św. Jeżeli ktoś wtedy chce skorzystać ze spowiedzi, to prosimy, by zgłosił się do Zakrystii.
  4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 7 – 10 kwietnia, poprowadzi je O. Jarosław Stawarz.
    Dla każdej rodziny przygotowany jest PROGRAM. Młodzież będzie miała, nauki o godz. 19:15.
  5. W przyszłą niedzielę będzie składka na potrzeby naszej parafii. Uporządkowaliśmy Dom Gospodarczy, a w najbliższym czasie będziemy naprawiać przewrócony fragment muru od strony drogi.
  6. W Zakrystii są już „BARANKI WIELKANOCNE – Caritas”, cena jednego baranka 6 zł.
    i zabawkami. Jest możliwość przeglądnięcia prasy katolickiej, książek religijnych. Do „SALKI” można przyjść z domu, a niekoniecznie tylko po zakończeniu Mszy św. Jeżeli ktoś z dorosłych chciałby przyjść do „SALKI” w innym terminie (w tygodniu, w dni powszednie), np. w celu spotkania się ze znajomymi, z kolegami, powinien wziąć klucz z zakrystii, od pana kościelnego lub z plebanii. Spotkania młodzieży są możliwe po konsultacji z ks. Zbigniewem. Ze wszystkiego,  co jest przygotowane można śmiało korzystać za darmo. Jeżeli ktoś ze starszych będzie miał ochotę zostawić jakiś grosz,  to Aniołek mu za to podziękuje. Jeżeli ktoś przyniesie jakieś ciasto ciasto, to sprawi to wszystkim radość. Oczywiście na „SALCE” obowiązuje zakaz spożywania napojów alkoholowych. Salkę urządziliśmy tym co posiadamy: stare stołki, stoliki itp. Jeżeli to miejsce będzie chętnie wykorzystywane przez parafian, to zostanie przystosowane do użytkowania także w sezonie zimowym.