Ogłoszenia Duszpasterskie – 09.05.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie – 09.05.2021  / 7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego/

1. Dzisiaj w naszej Parafii I Komunia Święta.

O godz. 11:00 Msza Święta dla uczniów z Nowej Góry.

O godz. 12:30 Msza Święta dla uczniów z Miękini.

Ze względu na trwające obostrzenia epidemiczne, miejsca wewnątrz kościoła na Mszach o godzinie 11:00 i 12:30 są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci i rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.

Przepraszamy wiernych i prosimy o zrozumienie i udział we Mszy świętej o innej godzinie lub pozostanie na zewnątrz kościoła.

Uroczystość będzie transmitowana na naszej stronie internetowej.

2. Nabożeństwa Majowe – w ciągu tygodnia o godzinie 17:30, w niedzielę o godzinie 15:30.

3. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa we Mszach Świętych i nabożeństwach majowych w „Białym tygodniu”.

W poniedziałek na Mszy Świętej o godz. 18:00 dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne, a po Mszy Świętej otrzymają pamiątkowe obrazki.

4. W sobotę wspomnienie św. Rity i zarazem Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

Zapraszamy na modlitewne czuwanie o godz. 20:00.

5. W przyszłą niedzielę 23. Maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Główny Odpust Parafialny. Suma odpustowa z procesją o godzinie 11:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, osoby do niesienia baldachimu i feretronów. Kazanie odpustowe wygłosi O. Włodzimierz Tochmański – Karmelita.

6. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie płatności za zimowe ogrzewanie.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie naszej świątyni, uroczysty wystrój oraz uporządkowanie terenu wokół kościoła.

Na przyszły tydzień zapraszamy II grupę ze Stawisk: Dudek, Kłeczek, Kłosowski, Bodzęta, Filipek, Kłeczek, Kłeczek, Kaliszan, Kubaty, Sobesto, Dudek, Kluczowski, Staroń, Grabowska.

8. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

9. W dzisiejszą niedzielę OSP Nowa Góra – kwestuje przed kościołem na cele statutowe. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu. Jesteśmy wdzięczni za ich ochronę życia i mienia. Równocześnie strażacy zapraszają do wstępowania w ich szeregi.