Ogłoszenia Duszpasterskie – 09.05.2021 /6 Niedziela Wielkanocna/

1. W najbliższą niedzielę (16.05) odbędzie się I Komunia Święta.

O godz. 11:00 Msza Święta dla uczniów z Nowej Góry.

O godz. 12:30 Msza Święta dla uczniów z Miękini.

Ze względu na trwające obostrzenia epidemiczne, miejsca wewnątrz kościoła na Mszach o godzinie 11:00 i 12:30 są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci i rodziców dzieci Pierwszokomunijnych. Przepraszamy wiernych i prosimy o zrozumienie i udział we Mszy świętej o innej godzinie lub pozostanie na zewnątrz kościoła. Uroczystość będzie transmitowana na naszej stronie internetowej.

2. Nabożeństwa Majowe – w ciągu tygodnia o godzinie 17:30, w niedzielę o godzinie 15:30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i rodziców przygotowujących się do Bierzmowania, I Komunii świętej i Rocznicy Komunii.

3. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).

4. Kalendarz liturgiczny: Czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy, Piątek – święto św. Macieja.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zarazem święto św. Andrzeja Boboli.

5. Zapraszamy do włączenia się w Grupę Domowego Kościoła. Zgłoszenia u księży. Na naszej parafialnej stronie Facebook są zamieszczone filmy prezentujący tą Wspólnotę.

6. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie płatności za energię elektryczną.

7. Dziękujemy I grupie ze Stawisk za posprzątanie naszej świątyni: Edyta Tarasin, Józef Łapcik, Dorota Wójcik, Marta Tadeusz, Maria ćwikła, Agnieszka Kłosowska, Wojciech Kłosowski, Leszek Gleń do ofiary 630zł dołączyli się Anna Kłeczek, Ewa Kolibaj, Krystyna Grondal, Teresa Kolibaj, Anna wójcik, Stanisława Dyba, Apolonia Kłosowska, Zenonia Koratarz, Grzegorz Koratarz, Władysława Nowakowska, Jolanta Łuczkoś, Artur Wójcik, Zbigniew Matusik .

Na przyszły tydzień zapraszamy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.

8. „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

9. W najbliższą niedzielę OSP Nowa Góra – kwestuje przed kościołem na cele statutowe. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu. Jesteśmy wdzięczni za ich ochronę życia i mienia. Równocześnie strażacy zapraszają do wstępowania w ich szeregi.

10. Przypominamy o zaleceniach Ministra Zdrowia. Obowiązuje dystans społeczny, maseczki, dezynfekcja. W naszym kościele może przebywać 35 osób.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz