Ogłoszenia Duszpasterskie 08.11.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła

1. Msze święte wyłącznie w kościele do 30 osób wewnątrz! Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów Ministerstwa Zdrowia: dystans, odkażanie dłoni, zasłanianie ust i nosa.

2. Poniedziałek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Wtorek – św. Leona Wielkiego, Środa – św. Marcina z Tours, Czwartek – św. Jozafata, Piątek – św. pierwszych męczenników Polski.

3. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych. Można zamawiać Msze zbiorowe w soboty o g 18:00 połączone z Różańcem.

4. Penitencjaria Apostolska wprowadziła możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych przez cały miesiąc Listopad. Osoby odizolowane mogą go uzyskać pod warunkiem duchowego dołączenia się do pozostałych wiernych.

5. Dziękujemy Grupie X z Nowej Góry: Danuta, Kazimierz Mazur, Urszula, Andrzej Szczyrek, Stanisław Kawala, Renata, Leszek Gędłek, Elżbieta Florkowska, Paulina, Dawid Szymańscy, Danuta, Dominika, Stanisław Lelek, Leszek Standera, Stanisława Woch za posprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę 380zł.

Na Przyszły tydzień zapraszamy XI Nowej Góry, rodziny: Szmagier, Rozmuz, Janus, Lasoń, Wikliński, Kramarz, Dybał, Kaczara, Wójcik.

6. Dziękujemy Fundacji „Ósmy dzień tygodnia” z Nowej Góry, pani Barbarze Kubina i panu Rafałowi Dudek za przekazanie wielu Chryzantem ciętych i doniczkowych dla naszego kościoła.

7. Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera niech powstanie pryzma, wysypisko takich odpadów. Rachunek za wywóz śmieci z cmentarza za miesiąc Październik wynosi: 6.530,03zł Kolejny miesiąc Listopad pobije prawdopodobnie tą kwotę! Kto może, bardzo proszę niech zabiera śmieci do własnych przydomowych śmietników. W okresie pandemii będziemy zmuszeni prawdopodobnie do usunięcia kontenera.

8. Prasa katolicka – Gość Niedzielny                                                                                                                                                                                                                                                                    Ks. Krzysztof Główka – proboszcz