Ogłoszenia Duszpasterskie – 08.08.2021 /19 niedziela zwykła/

1.    Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Wtorek: święto św. Wawrzyńca, Środa: św Klary, Piątek: święto NMP Kalwaryjskiej, Sobota: św. Maksymiliana Marii Kolbego.

2. Miesiąc Sierpniem jest „Miesiącem Trzeźwości”. Księga Trzeźwości jest wyłożona na bocznym ołtarzu. Możemy podjąć abstynencję w intencji osoby uzależnionej na dowolny okres czasu.

3. Dziękujemy IV grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni:

Jan Bodzęta, Barbara Zawierucha, Agnieszka Zawierucha, Maria Dudek, Władysława Kawala, Barbara Ziembińska, Dominika Nowak, Jadwiga Chmiel, Andrzej Rozmus, Katarzyna Dudek, Aleksandra Dudek. Złożono ofiarę 330zł

Na przyszły tydzień zapraszamy V grupę z Nowej Góry: Mazur, Osika, Chucherko, Chucherko, Widyna, Cyran, Marcela, Knapik, Palarski, Fitacz, Kurdziel, Szczurek, Kwaśniweski, Czech.

4. Dzieciom, młodzieży i wszystkim ciężko pracującym życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy i codziennej modlitwie.

5. W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna w środę po wieczornej Mszy Świętej. W nagłych przypadkach po każdej Mszy świętej w zakrystii.

6. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

7. W zakrystii do nabycia książka „W cienistym blasku Krzyża – historia w szkicach i obrazach literackich” autorstwa Zbigniewa Cyrana.

8. Uzupełnione zostały skradzione rynny z kościoła.

Wypłacono kolejny etap remontu Plebani – hydrauliczne i sanitarne.

W przyszłą niedzielę specjalna składka na przygotowanie mieszkania dla przyszłego ks. Wikariusza. Obecne mieszkanie ks. Zbigniewa jak i cała Stara plebania nadaje się po 40 latach użytkowania do Generalnego remontu.

9. „W dniu dzisiejszym podczas wydarzenia „Niedziela dla Seniora” na krzeszowickim rynku, mieszkańcy gminy Krzeszowice będą mogli w mobilnych punktach zaszczepić się oraz spisać w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021. W godzinach od 15.00 do 20.00 będzie można się zaszczepić bez wcześniejszych zapisów jednodawkową szczepionką Johnson and Johnson. Szczepienia będą wykonywane przez Krzeszowickie Centrum Zdrowia. W tym czasie pełnić też będą dyżur rachmistrze spisowi. Zapraszamy wszystkie osoby, które jeszcze się nie spisały w  ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021, do odwiedzenia w tym czasie Rynku i dokonania spisu z pomocą rachmistrzów spisowych. Konieczne jest zabranie ze sobą numeru Pesel.”