Ogłoszenia duszpasterskie – 07.07.2024 /14 niedziela zwykła/

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.07.2024 /14 niedziela zwykła/

1. Dziś przypada I niedziele miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka Różańcowa po Mszy o 07:00.

Papieska intencja na lipiec: „Za duszpasterstwo chorych”. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

2. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj – wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów, poniedziałek – św. Jana z Dukli, czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, sobota – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. W tym tygodniu dziękujemy grupie IV z Miękini za posprzątanie i dekoracje naszego kościoła, rodziny:

Barbara Wójcik, Zbigniew Urbańczyk, Małgorzata Widacha, Stanisław Widacha, Paweł Widacha, Małgorzata Lasoń, Ewa Noworyta, do ofiary na kwiaty dołożyła się rodzina Kądziołka.

Za tydzień zapraszamy V grupę z Miękini, rodziny: Kurdziel, Ostachowski, Godyń, Wójcik, Kurdziel, Ostachowski, Kłeczek, Godyń.

W tym miesiącu złożono trzy koperty na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.

4. Coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzedaż odzyskanych surowców pozwala na finansowanie projektów misyjnych Kościoła Katolickiego.

Termin zbiórki 19.07.2024 do godziny 14:00!

Lokalizacja składania sprzętu – parking przed kościołem naprzeciwko paczkomatu. Ze względu na złodziei, proszę o jak najpóźniejsze składanie zużytych urządzeń.

Elektronika: komputery, telefony proszę składać w zakrystii aby uchronić przed warunkami atmosferycznymi po dowolnej Mszy świętej. Szczegóły na plakacie.

5. Poświecenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznym z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w sobotę 20.07. i w niedzielę 21.07.2024 po każdej Mszy świętej.

Składane ofiary są związaną z akcją „Razem Niesiemy Chrystusa na Krańce świata” – 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Jedź dla misji! Boże, prowadź! Szczegóły na plakacie.

6. Pielgrzymi 43 Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę zwracają się z prośbą o możliwość noclegu w Nowej Górze, dnia 27.07. (sobota) 2024, grupa przybędzie ok. godz. 18:30.

7. Droga Krzyżowa z bł. Rodziną Ulmów – Wadowice – Rynek, 07.07.2024, godzina 20:00 (dzisiaj). W intencji dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych. Szczegóły na plakacie.

8. Pójść za Panem i wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie informuje o rozpoczynającej się rekrutacji: złożenie dokumentów i rozmowa wstępna do 13 lipca 2024 (WSD, Kraków, ul. Podzamcze 8).

9. W tygodniu Kancelaria Parafialna czynna – wyjątkowo: wtorek, piątek po wieczornej Mszy świętej.