Ogłoszenia Duszpasterskie – 07.05.2023  /  5 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu za wyjątkiem Mszy o godzinie 16:00.

Po porannej Mszy zmianka Tajemnic różańcowych.

Papieska Intencja modlitwy na Maj 2023: Za ruchy i grupy kościelne – Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

2. Majówki w niedziele o godzinie 15:30 w tygodniu o 17:30.

Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i rodziców przygotowujących się do Bierzmowania, I Komunii świętej i Rocznicy Komunii.

3. Kalendarz Liturgiczny: Poniedziałek: Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

W przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 – comiesięczna Msza za Ojczyznę.

4. Dbamy o nasze domy, ogrody ale coraz częściej pojawia się problem ze sprzątaniem naszej świątyni. Sobotnie porządki rozpoczynają się zasadniczo o godzinie 08:00 i przypadają zwykle 2 razy w roku. Zabierajmy ze sobą  dzieci, wnuki aby nauczyły się od rodziców troski o świątynię. Jeżeli nawet nie jest wyczytywana zaproszona rodzina to bardzo proszę ludzi mających dobre serce o pomoc.

W sobotę miała sprzątać grupa X z Nowej Góry – niestety nikt nie przyszedł.

Jedna osoba zakupiła kwiaty i złożono ofiarę 150zł – Woch, Lelek, Standera.

Proszę zadbajmy o Boży Dom. Kościół to również jest wizytówka naszej Parafii.

Na przyszły tydzień zapraszamy XI grupę z Nowej Góry: Wójcik, Dybał, Kaczara, Kramarz, Wiklińska, Janus, Lasoń, Rozmus, Szmagier, Kaczara.

5. 16 punkt Regulaminu cmentarza w Nowej Górze mówi: „Dopuszcza się sadzenie roślin/krzewów nie przekraczających wysokości 1,50m. Dysponent grobu jest zobowiązany do zabezpieczenia zieleni w taki sposób, by nie naruszała ona terenu innego grobu, ścieżek oraz przejścia pomiędzy grobami.” Bardzo proszę do końca miesiąca Maja 2023 uporządkować zieleń przy kwaterach. Bardzo proszę przyciąć rośliny do wysokości 1,50m. W innym wypadku rośliny zostaną usunięte.

Porządkowanie zieleni nie dotyczy drzew.

6. Spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania – klasy 7 i 8. Piątek godzina 18:30.