Ogłoszenia Duszpasterskie – 06.06.2021 /10 niedziela zwykła/

1. Dzisiaj po Mszy o godz 7:00 – zmianka tajemnic Różańca.

2. Bóg zapłać za udział w Uroczystości Bożego Ciała, przygotowanie ołtarzy i zabezpieczenie ulic przez Straż Pożarną.

Zapraszamy na trwającą do czwartku oktawę Bożego Ciała.

Zgodnie z tradycją procesja w niedzielę przed Mszą świętą popołudniową czyli o godzinie 15:30. W tygodniu procesja po Mszy o godz 18:00.

Na procesję zapraszamy dzieci sypiące kwiatki i z dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Wszystkich Parafian i Gości. Zapraszamy panów do niesienia baldachimu.

Na zakończenie Oktawy, w czwartek – poświęceniem wianków.

3. Nabożeństwa Czerwcowe – w ciągu tygodnia i w niedzielę z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu, recytowane po Mszy świętej wieczornej.

Dzisiaj litania do Serca Pana Jezusa wyjątkowo połączone z procesją Bożego Ciała.

4. Kalendarz liturgiczny: Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi,

Piątek, jak słyszeliśmy w odczytanym liście Episkopatu Polski przypada Uroczystość Najświętszego Serca pana Jezusa z odnowieniem Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W najbliższą niedzielę przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

5. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z porządkowaniem terenu za plebanią.

6. Dziękujemy I grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni: Anna Ciombor, Bartosz Godyń, Dariusz Godyń, Zofia Buchwald, Maria Kurdziel, Michał Kurdziel, Teresa Woźniak, Dorota Nawara, Kazimierz Wójcik. Do ofiary 500zł dołączyli się: Ludwika Godyń, Maria Nowak, Łukasz Parandyk.

Na przyszły tydzień zapraszamy II grupę z Czernej: Kot, Wójcik, De Wille, Pałka, Kurdziel, Gleń, Kołodziej, Wójcik, Mosur, Piekarczyk, Łyko.

7. Bardzo proszę o pomoc w uporządkowaniu terenu zieleni między plebanią a kościołem, w ogrodzie przy plebani. Piękne rabaty kwiatowe bardzo zarosły chwastami. Nie ustalamy dnia ze względu na pogodę. Kto może niech przyjdzie jak mu pasuje o dowolnej godzinie i w dowolnym dniu.

Za pomoc już teraz składam podziękowania – Bóg zapłać.

8. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.