Ogłoszenia Duszpasterskie – 05.12.2021 /2 Niedziela Adwentu/

1. Przeżywamy czas Adwentu.

Roraty od poniedziałku do soboty odprawiamy o godzinie 18:00.

2. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Mikołaja, Wtorek – św. Ambrożego, Środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP., na Mszy o godzinie 18:00 Poświęcenie Medalików dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej.

3. W zakrystii Świece „Caritas” – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. W każdym chrześcijańskim domu powinna na Wigilijnym Stole być świeca. Dochód z jej sprzedaży wspiera Najbardziej Potrzebujących a zwłaszcza dzieci. Koszt produkcji i promocji: Duża świeca 13zł, Mała świeca – 7zł.

4. W zakrystii do nabycia są Poświęcone Opłatki na Wigilię – ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie i ogrzewanie kościoła.

5. We wszystkie środy Grudnia, w czasie Nowenny do Matki Bożej będziemy się modlić między innymi w intencji rodzin nie mogących doczekać się dziecka.

6. Dziękujemy II grupie z Paryża za posprzątanie naszej świątyni: Danuta Rozmus, Dorota, Krzysztof Charwes, Bożena, Kazimierz Witkowski.

Do ofiary 380zł dołączyli się: Małgorzata, Piotr Malczyk, Michalina, Andrzej Malczyk, Karolina Józefowicz, Karolina, Łukasz Rozmus.

Na przyszły tydzień zapraszamy I grupę z Miękini: Wójcik, Bodzenta, Doła, Bodzenta, Gąsior, Łagan, Gregorczyk, Bodzenta.

7. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Odpady biodegradowalne wyrzucamy bez worka i doniczek na pryzmę obok kontenera. Proszę o pomoc w segregacji.

8. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nowej Górze zaprasza w przyszłą niedzielę 12 grudnia na Kiermasz wypieków Świątecznych. Dochód przeznaczony na potrzeby uczniów.

9. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

10. Po Mszy o godzinie 07:00 – zmianka Tajemnic Różańca.

11. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie kościoła oraz odkażania rąk.