Ogłoszenia Duszpasterskie – 05.09.2021 /23 Niedziela Zwykła/

1. Kalendarz liturgiczny: Środa – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w przyszłą niedzielę – wspomnienie Najśw. Imienia Maryi. W tym dniu odbywa się XXIX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. Dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek przy kościołach Archidiecezji Krakowskiej na pomoc Afgańczykom. Pamiętajmy w modlitwie o naszych siostrach i braciach, prosząc Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków.

3. Dziękujemy VIII grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni:

Katarzyna Mazur, Barbara Hujdus, Anna Wójcik, Lucyna Kopeć.

Do ofiary 210zł dołączyli się Zygmunt Kawala, Irena Boczar, Dorota Bała.

Na przyszły tydzień zapraszamy IX grupę z Nowej Góry: Kurdziel, Fitek, Kawala, Pałka, Nowak, Ciepał, Osika, Wesołowski.

4. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do kościoła kandydatów do bierzmowania. Klasy 1 szkoły średniej i klasy 8 szkoły podstawowej, jak również wszystkich, którzy nie przyjęli jeszcze tego Sakramentu.

5. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny” oraz specjale wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone nowym błogosławionym: kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej – koszt 10zł.

6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania Wszystkich Grup Duszpasterskich. Zapraszamy do udziału nowych członków.

7. Kancelaria parafialna będzie czynna od Września: wtorki, środy i czwartki po wieczornej Mszy świętej oraz w soboty o godzinie 08:00 za wyjątkiem I sobót miesiąca.

8. 01.09. została otwarta nową Księgę Mszy świętych na 2022 rok.

Bardzo prosimy w związku i inflacją o podniesienie ofiary na Msze święte.

9. Zapraszamy mieszkańców, którzy nie spisali się w ramach obowiązkowego Narodowego Spisu Powszechnego 2021 do sołtysówki w Nowej Górze w dzisiejszą niedzielę od 08:00 do 12:00 i dokonali spisu z pomocą rachmistrzów spisowych. Konieczne jest zabranie ze sobą nr PESEL.

10. Z dniem 30.08.2021 Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski dokonał zmian personalnych w naszej parafii:

Ks. Tomasz Jarząbek – został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze i mianowany wikariuszem parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie. Dziękujemy Bogu za Jego wkład w duszpasterstwo  naszej parafii.

Ks. Piotr Wieczorek z dniem 01.09.2021 roku został mianowany wikariuszem naszej parafii. Przychodzi do nas z parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie. Witamy nowego, doświadczonego w duszpasterstwie Kapłana, życząc Mu Bożych darów do posługi w naszej parafii.

Wszystkich kapłanów chciejmy otoczyć nasza modlitwą.