Ogłoszenia duszpasterskie – 05.05.2024 /6. Niedziela Wielkanocna/

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.05.2024 /6. Niedziela Wielkanocna/

1. Przeżywamy I niedzielę Maja, adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, środa – Uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza w przyszłą niedzielę na Procesję z Wawelu na Skałkę, rozpoczęcie godzina 09:00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Zmianka Różańcowa po Mszy o 07:00.

Papieska Intencja modlitwy Różańcowej na Maj: O dobrą formację osób zakonnych i seminarzystów. Módlmy się, aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Bardzo proszę o pozostanie Zelatorów i Członków Róż Różańcowych celem uzupełnienia Parafialnej Księgi Żywego Różańca.

3. Po Mszy o godz.: 11:00 zapraszam na krótkie spotkanie Rodziców klas 1 i 2 z Miękini i Nowej Góry. Dotyczy organizacji I Spowiedzi i Komunii w przyszłym roku.

4. W Sobotę – I Spowiedź o godz.: 10:00 a w niedzielę o godz.: 11:00 – I Komunia święta. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości.

5. W niedzielę 12 maja, przed każdą Mszą Świętą, strażacy z OSP Nowa Góra będą prowadzili coroczną zbiórkę pieniędzy przy naszym kościele. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowego pojazdu ratowniczego typu „QUAD” do jednostki. 

6. Majówki w naszym kościele: w tygodniu o godzinie 17:30 w niedzielę o 16:00.

7. Próby spotkań dzieci I Komunijnych przekazywane wewnątrz rodziców.

8. Dziękujemy grupie XIX z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni. Zakupiono kwiaty za 80zł i złożono ofiarę 350zł. Bóg zapłać.

Za tydzień prosimy o posprzątanie świątyni, jej wystrój, jej otoczenia, ogrodu parafialnego, rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej.

9. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).

10. Trwa pierwszy rok trzyletniego przygotowania kandydatów (klasy 6 i 7) do Sakramentu Bierzmowania. Indeksy do odbioru w czasie katechezy lub przez rodziców w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Przypomnienie. Dzieci nie uczęszczające na katechezę szkolną nie mogą przystąpić do sakramentu, proszę o pilny kontakt rodziców w kancelarii parafialnej.

11. Odpust parafialny ku czci Zesłania Ducha Świętego, Rocznica I Komunii świętej i Złoty Jubileusz kapłaństwa i 24 lat pracy w parafii ks. Józefa Grzesiuły – Kapelana Honorowego Ojca Świętego – 19.05.2024.