Ogłoszenia Duszpasterskie – 05.03.2023 /2 niedziela Wielkiego Postu/

1. I niedziela miesiąca i zmianka Tajemnic Różańca po Mszy o godzinie 07:00

Papieskie intencje modlitwy: Za ofiary nadużyć: Módlmy się za tych, którzy cierpią

z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie

w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

2. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca do abstynencji. Abstynencję można podjąć w intencji Pokoju. Na bocznym ołtarzy – księga Trzeźwości.

3. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – piątki godzina 17:30 i 19:00,

Gorzkie Żale – niedziela godzina 15:00. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Kazanie Pasyjne i Modlitwy Gorzkich Żali.

Za wspólnotowe odprawienie w kościele tych nabożeństw można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ofiary z Gorzkich Żali są na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W Wielkim Poście puszka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostna z przeznaczeniem dla najuboższych oraz na pomoc dla Ukrainy.

5. Od najbliższego tygodnia w środy będzie tylko Msza o godzinie 18:00 połączona z Nowenną do Matki Bożej. Nie będzie Mszy o godzinie 06:00.

6. Dziękujemy grupie mieszkańców spod Nowej Góry: Teresa Dymek, Zygmunt Kłeczek, Maria Smółka, Krystyna Michalska, Krystyna Kuciel. Maria Maciejowska, Zofia Maciejowska, Damian Pałka, Tadeusz Sroka, Halina Kopek, Henryka Lasoń, Sylwia Katarzyńska: Ofiara 520zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę I z Nowej Góry: Kawala, Kita, Kłosowski, Grabowski, Kramarz, Kramarz, Kawala, Pudełek, Knapik, Chucherko.

7. Podziękowania za zbiórkę dla mieszkańców Ukrainy. (8 paczek) plakat w gablocie.

8. Od 2006 roku druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarnościz Misjonarzami. Dzień ten jest sposobnością, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1.743 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata. Ich codzienne dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne mogą rozwijać się dzięki naszej modlitwie i jałmużnie. Hasło niedzieli: „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Zbiórka do puszek przy wejściu do Kościoła.

9. Zapraszamy dzieci na wakacyjną Kolonię do Sopotu. Informacje w gablocie.

10. Religijne bogactwo Bałkanów – pielgrzymka autokarowa. 9 dni. 26.06 – 04.07.2023. Zapisy u ks. Proboszcza w Paczółtowicach.