Ogłoszenia duszpasterskie – 04.09.2022  /23 niedziela zwykła/

1. Kalendarz liturgiczny: Dzisiaj I niedziela miesiąc, po Komunii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czwartek – święto Narodzenia NMP.

2. Papieska intencja Różańcowa na Wrzesień 2022: O zniesienie kary śmierci. Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

3. Dziękujemy XV grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę XVI z Nowej Góry: Michalska, Michalska,         Mądry, Gładysz, Piórko, Pałka.

4. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”.

5. Zapraszamy chłopców z klasy trzeciej i starszych do wspólnoty ministrantów i lektorów – zgłoszenia do ks. Piotra..

6. Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych z Miękini i Nowej Góry w niedzielę 11.09.2022 po Mszy o godzinie 11:00.

7. Po wakacyjnej przerwie, grupy parafialne powracają do swoich spotkań. Zapraszamy nowych chętnych do Kręgu biblijnego – spotkanie w czwartek na plebanii o godzinie 19:15. Zapraszam na spotkanie Grupę Charytatywną i nowych chętnych w środę na plebanii o godzinie 19:15.

8. Kuria Metropolitalna w Krakowie, pragniemy poinformować o realizowanych projektach: 1 – Mamy dają radę! Wsparcie psychospołeczne samotnych kobiet w ciąży, 2 – „My dla rodziny, rodzina dla nas”. Wspieranie rodzin z uwzględnieniem ich zasobów własnych w powiecie chrzanowskim, 3 – Rodzina mimo wszystko. Specjalistyczne poradnictwo rodzinne na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich województwa małopolskiego. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 11 września 2022 r. w godzinach od 9.00 do 16.00. Szczegóły i plakat w Gablocie przed kościołem.

10. 01 września została otwarta nową księgę Mszalną na rok 2023. Bardzo prosimy o podniesienie dobrowolnej ofiary na stypendium mszalne.

11. Od 01. września powróciliśmy do codziennych Mszy o godzinie 06:30 i 18:00. Kancelaria czynna: środa, czwartek i piątek (poza I piątkiem miesiąca) po wieczornej mszy świętej o godzinie 18:00.

12. Kontenery na śmieci na cmentarzu zostały wprowadzone do wewnątrz w związku z bardzo dużą ilością „podrzucanych” obcych śmieci. Jeżeli ktoś może zabierać swoje własne śmieci z cmentarza – bardzo o to prosimy.

13. Burmistrz Gminy Krzeszowice zawiadamia o podjęciu realizacji uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Krzeszowice. Wnioski można składać w terminie do 14.09.2022. Szczegóły w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach.