Ogłoszenia duszpasterskie – 03.12.2023 – 1 Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny okresem Adwentu.

To czas radosnego i pobożnego przygotowania na uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz powtórnego przyjścia na końcu czasów.

2. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Barbary (Msza dla Górników godz.: 10:00), środa – św. Mikołaja, czwartek – św. Ambrożego, piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz.: 06:30 i 18:00.

Roraty będą odprawiane o godzinie 18:00. „Franciszkowy plac budowy”.

3. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy o godzinie 07:00.

Papieska intencja na miesiąc Grudzień: Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność. Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

4. Jutro spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania o godzinie 18:30. Kolejne spotkanie: 18.12.2023 będzie egzaminem i dopuszczeniem do sakramentu. W tym dniu proszę o doniesienie Aktów chrztu, Indeksów Bierzmowanych, Indeksów szkolnych i opinii katechety oraz wpłata.

Bez tych dokumentów nie można dopuścić kandydata do Sakramentu.

5. Dziękujemy grupie II Czerna za troskę o kościół: Stanisława Kot, Andrzej Pałka. Do ofiary dołączyli się: Władysława Kurdziel. Ofiara grupy 150zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy III grupę z Czernej: Mosur, Gędłek, Kot, Piekarczyk, Wójcik, Godyń, Piszczek, Chucherko, Ornacki, Kita, Jamiński.

6. Zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących z miejscowości Czerna, Miękinia, Nowa Góra odbywa się w 4 sklepach:

*1/ Delikatesy Centrum – Nowa Góra,

*2/ Lewiatan – Nowa Góra,

*3/p. Czarneccy – Czerna,

*4/ Miękinia-Stawiska.

7. Porządkowanie ziemi na parking przy cmentarzu w związku z pogodą i możliwościami sprzętowymi firmy przesunięto na miesiąc Styczeń 2023.

8. W zakrystii świece Caritas. Mała świeca – 10zł, duża 15zł. Podniesiona dobrowolna ofiara na cele dzieł Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W zakrystii, nadzwyczajne wydanie „Gościa Niedzielnego – Historia” koszt 12zł.

9. Dzieło Pomocy św. O. Pio oraz bracia kapucyni zapraszają do wzięcia udziału w akcji Kadzidło – Twój dar dla ubogich. Kadzidło będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę w zakrystii. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim i bezdomnym.

Na stronie internetowej parafii – film o akcji pomocy.

Kadzidło