Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  I  Niedziela Adwentu  02.12.2018

1. Dziś 1 niedziela Adwentu oraz pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz.7:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
    Nieszpory o godz. 16:00.
  2. Dziękujemy VI grupie rodzin z Czernej za posprzątanie kościoła.
  3. Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła VII grupę z Czernej:

Lasoń, Kłeczek, Sroka, Smółka, Dymek, Kurdziel, Maciejowska, Maciejowska

1.       Roraty w tygodniu o godz.17:00, a w niedziele o godz.7:00.

Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci, by przychodziły z lampionami, zbierały obrazki (za które na koniec Adwentu zostaną rozdane nagrody) oraz by przynosiły wycięte papierowe serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem. Na koniec każdej Mszy Roratniej zostaną rozlosowane 3 figurki Matki Bożej, które dzieci będą mogły zatrzymać na cały dzień.

1. Kalendarz Liturgiczny

• Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • Wtorek – wspomnienie św. Barbary męczennicy, patronki górników
    Msza św. w intencji górników i ich rodzin.
  • Czwartek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa.
    W tym dniu w czasie Rorat św. Mikołaj odwiedzi naszą parafię.
  • Piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź rano od godz. 6:00 i po południu od godz.15:30.
Do chorych pojedziemy w sobotę od godz. 8:00.

• Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Msze św. o godz. 6:30, (wyjątkowo) o godz. 9:30 i o godz. 17:00.
W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 17:00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają poświęcone Medaliki z wizerunkiem Niepokalanej.

1. Opłatki rozprowadzane przez Pana Organistę są do nabycia na ołtarzu św. Michała.
  2. Konkurs Kolęd 3 kategorie:      Przedszkolaki do klas III
    Dzieci od klasy IV do VI
    Dzieci młodzież grający na instrumentach
  3. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży kl. VIII będzie 11 maja (sobota ) o godz. 14:00.
  4. W sobotę 08.12 po Roratach odbędzie się spotkanie modlitewne z udziałem muzyka,
    rapera Jakuba Nowaka (pseudonim „Anatom”), który podzieli się z nami świadectwem nawrócenia.

Na to spotkanie zapraszamy wszystkich,  zwłaszcza młodzież z naszej parafii, a szczególnie uczniów klas VI, VII i VIII.