Ogłoszenia duszpasterskie – 02.07.2023 – 13 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 02.07.2023 – 13 Niedziela zwykła

1. Dekretem ks. Arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego z dnia 22.06.2023 – ks. Piotr Wieczorek został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze i mianowanym na urząd proboszcza parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Szklarach. Bardzo dziękujemy Księdzu Piotrowi za włożony trud w duszpasterstwo i katechizacje w naszej parafii. Zechciejmy otoczyć Go gorąca modlitwą na wyznaczone nowe zadania posługi kapłańskiej. Bóg Zapłać.

2. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek – święto św. Tomasza, apostoła; we wtorek – święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie; w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. W czasie wakacji mamy w dni powszednie tylko jedną Mszę świętą: w nadchodzącym tygodniu Msza o godz. 6.30 będzie w poniedziałek i wtorek, a o godz. 18.00 – w środę, czwartek, piątek i sobotę.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i w czwartek po wieczornych Mszach świętych.

6. Dziękujemy osobom z XVI grupy z Nowej Góry za posprzątanie naszego kościoła i zakupienie środków czystości. Byli to: Anna Michalska, Barbara Michalska, Agnieszka Michalska, Joanna Piórko, Lucyna Gładysz, Teresa Wanoth, Piotr Wanoth, Barbara Mądry.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę XVII z Nowej Góry, państwo: Filo, Kurdziel, Freiberg, Głowacz, Chucherko, Dura, Dyląg.

7. Spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca będzie od godz. 17.30; po Mszy o 18.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

8. Zmianka tajemnic różańcowych, po Mszy o godzinie 07:00. Papieska intencja modlitw: O życie eucharystyczne– Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.